Gå til innhold
Hundesonen.no

Export til USA


Inustaff

Recommended Posts

Skrevet

Er det mulig og få exportert en "stor valp" på snart 1 år til USA som ikke har noe rabies vaksiner osv?

-Siden Norge er rabiesfritt?

Noen som vet hva det ca vil koste med transport?Og hvem som reiser dit?

Hvordan gjør man med betaling ?

Betaler mottaker for hund og reise på forhånd slik at sender får betalt flyturen/buret som hunden reiser i osv før avreise?

Hvordan skjer dette?

All info mottas med stor takk!

Skrevet

Vet ikke hvordan import reglene er i USA, men når det gjelder betaling, betalte jeg alt før hunden ble sendt fra Australia nå i september.

Betalte hund til oppdretter og kostnader for transport direkte til transport selskapet. :icon_redface:

I Australia var det ett selskap som bare holder på med transport av dyr, så det var supert, og de fiksa alt når det gjaldt den biten.

Betalte over bank, viktig da med noe som heter SWIFT kode og/eller IBAN nr og BIC kode, til den som skal ha pengene, hvis de skal overføres til utland..

Disse nummerene får man ved henvendelse til banken sin. :)

Vet ikke om dette var mye hjelp, men...

Skrevet

Det kan være forskjellige import/vaksine-regler fra stat til stat i USA. Be valpekjøper undersøke hva som er gjeldende for akkurat den staten valpen skal til. Stort sett krever de at det er satt en rabies-vaksine, men krever ikke "bevis" for at det er dannet anti-kropper (hva pokker heter det på norsk?). Men viktig...hvis valpen skal mellomlande i USA, det går ikke alltid direktefly til akkurat "din" stat, man må mellomlande enten i Europa eller i USA, er det reglene i den staten den først kommer til som er gjeldende. Anbefaler mellomlanding i Europa.

Den skal også ha en veterinærattest, normalt ikke eldre enn 10 dager før avreise, men igjen, det er forskjell fra stat til stat. USA har et eget "helseskjema" for import som kan være greit å bruke, da får de alle opplysninger de vil ha. De kan være ganske firkantet i toll/import-seksjonen.

Du kan enten reise med valpen selv og betale overvekt på flyet eller du kan sende den med Trust. Første alternativ er definitivt billigere om du får tak i en rimelig billett til deg selv.

De er strikte på burstr, se hjemmesiden til Trust for hvordan måle hund/bur. Om du må bruke det største buret vær klar over at ikke alle innenlandsfly i USA tar den str, sjekk nøye på forhånd.

Håper dette var til hjelp og lykke til med exporten.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...