Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva betyr resultatene på engelsk?


Inustaff

Recommended Posts

Skrevet

Hva heter best i rasen ,ck ,cert og hp på engelsk?

Jeg tror BOB betyr best of breed? men COC COB eller hva det heter er...Resten hvertfall!

Fortell de som vet!

Skrevet
Hva heter best i rasen ,ck ,cert og hp på engelsk?

Jeg tror BOB betyr best of breed? men COC COB eller hva det heter er...Resten hvertfall!

Fortell de som vet!

BOB = best i rasen

BOS = best motsatte kjønn

CC = certfikat kvalitet eller cert

Ja, det er det jeg kan :wub:

Skrevet

Engelskmenn har ikke samme system, så man må nok forklare ting litt annerledes for dem. Men Cert er CC på engelsk, CK vil være noe som CC-quality, eller noe slikt..

Susanne

(som prøver å forklare både tyske, slovenske og engelske oppdretter hvordan dette funker her i Norge... IKKE så lett!)

Skrevet

Ja, jeg bruker også noe slikt..

Jeg kaller det "Prize of Honour" - bare for å få litt sånn "engelsk klang" på det...

Susanne

Skrevet

Jeg blir også litt forvirret her- for på oppdretternes hjemmesider- er det forskjellig hvordsan de navngir de forskjellige ting. Har hørt både CC og CAC om Cert- hva er egentlig CAC? Forkortelse for Cacib? Mener da at Cacib er Cacib og ferdig med det?

BIG plassering er fortsatt BIG mener jeg, mens jeg har sett at det har blitt skrevet BOG også? Er ikke rart en blir forvirret :rolleyes:

Skrevet

CAC er forkortelse for "Certificat d’Aptitude au Championnat", altså CERT.

CACIB er forkortelse for "Certificat d’Aptitude au Championnat International de Beauté de la FCI" og er CACIB og så på norsk.

BOG er forkortelse for "Best Of Group", altså BIG.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...