Gå til innhold
Hundesonen.no

p-sprøyte


~katrine~

Recommended Posts

Skrevet

Jeg kjenner noen som brukte p-sprøyte regelmessig. De fikk aldri vite at det kunne vere farlig, syns det er litt domt gjordt av en dyrlege å ikke nevne slike ting. Hvertfall den hunden vart syk pga. dette og måtte avlives, tror ikke hun var så veldig gammel heller. De vil på ingen måte anbefale dette til noen, hvertfall ikke regelmessig.

Skrevet

Det er vel en del bivirkninger ja... I likhet med Djervekvinnen må jeg spørre: hvorfor ønsker å du bruke p-sprøyte?

Skrevet

Jeg spurte dyrlegen angående å bruke p-sprøyte på ene bikja mi. Fikk da grei beskjed om at det skulle være veldig god grunn for å sette ei sånn sprøyte, så de ville ikke gjøre det på min 2-åring.

Økt risiko for livmorbetennelse, kreft og jursvulster, så det er vel ikke akkurat noe en har lyst til å ta sjansen på, vel.

  • 5 months later...
Skrevet

risiko for livmorbetennelse, kreft og jursvulster stemmer... Skummle greier det der.. Kan man passe på hunden bør man ungå all medisinsk prevansjon på dyr. ;)

Skrevet
risiko for livmorbetennelse, kreft og jursvulster stemmer... Skummle greier det der.. Kan man passe på hunden bør man ungå all medisinsk prevansjon på dyr. ;)

Helt enig med deg i dette!

Og hvis man ikke kan/greier og passe på hunden sim disse to-tre ukene det er løpetid bør man heller ikke ha hund synes jeg...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...