Gå til innhold
Hundesonen.no

Føflekk hos hund?


Linni10

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nettopp funnet en 1 cm x 1 cm rød (ikke brun) flekk på magen til hunden min. Ble litt forskrekket ;) og vet ikke helt hva dette kan være. Er det noen som muligens vet? Er ikke sikker på om hunder kan få føflekker? Hun er helt frisk (ettersom jeg ser ihvertfall) ellers.

Skrevet

Jeg skrev et innlegg om akkurat dette for en liten stund siden, da min hund hadde en lignende flekk på magen. Men det var ingen som svarte på det... Etter noen dager ble flekken mindre synlig igjen, og nå ser den omtrent akkurat lik ut som alle de andre flekkene på magen hans;) Så ikke vet jeg hva det var, men jeg venter heller og ser nå, om den forandrer seg igjen, for da er det kanskje lurt å få sjekket det opp...

Skrevet

Bortsett fra føflekk, så kan det jo være en pigmentflekk også, da.. Endel hunder har massevis av slike, og noen som både kommer og går - som regel blir de større etterhvert som hunden blir eldre..

Ikke så merkelig egentlig og selvsagt ikke noe å bry seg om hvis huden er helt normal rundt og på dette området.

Susanne

Skrevet

Sjekket igjen i dag, flekken er nesten helt borte, kan nesten ikke se den. Jeg synes dette er merkelig, at en nesten illrød flekk kan bare komme og gå på det viset. Hadde liksom flått i bakhodet, men da hadde vel ikke flekken forsvunnet igjen bare sånn uten videre?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...