Gå til innhold
Hundesonen.no

Vina Troll's første løp!


Rottis jentå

Recommended Posts

Skrevet

Kaldblods traveren min på 8 år ( :shocked: ) Gikk på tirsdag sitt første løp på forus. Han har ikke vært mye på banen før, men noen treninger har han jo vært på, pluss at han gikk prøveløpet, som han jo må ha, for ikke så lenge siden. Han var helt rolig og avslappet når vi kom på banen, vi selte på og varmet med en gang. Kusken, Harald Ivar Hagen fra Haugesund, mente vi hadde en god kjangs. Han varmet fint og svarte opp når andre hester gikk forbi han, men han var veldig var for lydene rundt han, så til løpet hdde vi puttet propper i ørene på han, og det fungerte veldig bra. Han gikk et meget flott løp uten en eneste gallop. Han ble desverre innestengt og kom i mål som nummer 5, kusken sa det at han hadde forsatt mye å gå på, og jeg siterer "hadde ikke de 4 andre vært i veien hadde han vunnet som drit". Hehe kjekt å høre som hesten sin :P Jeg ser strålende fornøyd ihvertfall og Troll fikk en veldig fin start på løps karrieren sin!

  • 4 months later...
Skrevet

kjempebra det der da? det skal du være stolt av ja.

perfekt løp for hesten din som kommer i mål med krefter spart og psyken på topp.

du skal se d blir bedre plassering neste gang

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...