Symra&Pippin Skrevet 18. September 2007 Rapporter Skrevet 18. September 2007 Er det noen som vet om en side som viser alle rosetter og bånd med forklaringer på hva som er hva? Når vi er på utstilling sitter vi alltid og krangler om hva fargene betyr.... Jeg vet om noen sider som viser noen, men jeg vil ha alle!
Line_ Skrevet 18. September 2007 Rapporter Skrevet 18. September 2007 Jeg tror vi hadde en oversikt over det ett eller annet sted på sonen, hmm..
SusanneL Skrevet 18. September 2007 Rapporter Skrevet 18. September 2007 Hei, På siste siden i NKKs utstillingsregler står oversikten over alle farger på alt mulig. http://www.nkk.no/cmnkk/public/openIndex/v...D=1097756637684 Så da er det bare å pugge ivei... Susanne
Symra&Pippin Skrevet 18. September 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 18. September 2007 Takk for hjelpen. Men jeg drømmer om en side med bilder/tegninger av alle rosetter og bånd. Noe slikt som denne, men jeg vil ha ALLE, og med skikkelig forklaring på hver enkelt, (hva betyr f.eks. lilla/rosa bånd?). Hvis det ikke finnes så får jeg tegne/farge selv.
Caroline Skrevet 18. September 2007 Rapporter Skrevet 18. September 2007 Takk for hjelpen. Men jeg drømmer om en side med bilder/tegninger av alle rosetter og bånd. Noe slikt som denne, men jeg vil ha ALLE, og med skikkelig forklaring på hver enkelt, (hva betyr f.eks. lilla/rosa bånd?). Hvis det ikke finnes så får jeg tegne/farge selv. Deltagerbånd for valpeklasse De fleste var på den siden du fant fram.
HHC Skrevet 18. September 2007 Rapporter Skrevet 18. September 2007 Det enkleste er jo å kunne 1,2,3,4pr + KIP (henholdsvis; rød, blå, gul,grønn, brun) samt HP/CK/CERT (lilla, rosa, nasjonalfarget) 1,2,3,4 vil gå igjen i klassene, så dersom noen har 2x rødt har de fått 1pr og vunnet klassen. Båndet du nevnte som Caroline svarte på var valp. Det er akkurat som rød/rosa bånd er 1plass i valpeklassen, blå/rosa 2pr ovs. Alle bånd med rosa + en farge til er valpeklasser
Ricco Skrevet 19. September 2007 Rapporter Skrevet 19. September 2007 Her er en oversikt. Rød. 1. premie Blå. 2 premie Gul. 3 premie Grønn 4 premie Grå 0 premie Brun. KIB (kan ikke bedømmes) Lilla HP ( Hederspremie) Lilla/hvit HP (avls og oppdretterklasse) Rosa CK (Certifikatkvalitet) Nasjonalfarget: Cert Rød/ Grønn Championat Rød/hvit Championatklasse Hvit/Grønn Bim (best i motsatt kjønn) Rød/Gul Bir (best i rasen)
WheatenMali Skrevet 19. September 2007 Rapporter Skrevet 19. September 2007 Martina har laget en grei artikkel om utstilling og der får du hvertfall rosettene fra voksenklassene; http://home.halden.net/martina/Utstilling.htm
Symra&Pippin Skrevet 19. September 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 19. September 2007 Martina har laget en grei artikkel om utstilling og der får du hvertfall rosettene fra voksenklassene; http://home.halden.net/martina/Utstilling.htm Ah! Den skal skrives ut og plasseres i "utstillingsperma" mi! Takk til alle!
SusanneL Skrevet 19. September 2007 Rapporter Skrevet 19. September 2007 Den artikkelen var kjempefin, ja! Men Heidi, husk at ingen av dine raser har Brukshundklasse (som dachshundene har), så bli ikke helt forvirret over at det aldri dukker opp noen beardis eller wheaten i bruksklassen... Susanne
Symra&Pippin Skrevet 19. September 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 19. September 2007 Den artikkelen var kjempefin, ja! Men Heidi, husk at ingen av dine raser har Brukshundklasse (som dachshundene har), så bli ikke helt forvirret over at det aldri dukker opp noen beardis eller wheaten i bruksklassen... Susanne Litt greit å ha sånne hunder som bare skal være fine og fjonge også, så kan de andre slite med bruksprøver
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar