Gå til innhold
Hundesonen.no

Bytte av tørrfor til hund som røyter!


Ina

Recommended Posts

Skrevet

Eso røyter noe helt forferdelig. Vanskelig å si hva som er årsaken, men det skader ihvertfall ikke å prøve å skifte fortype (han begynte på den sorten han spiser nå, i juni, og begynte å røyte kraftig i mnd skifte juli/august)

Nå får han valpeforet til Specific (fordi han er så småspist og langt i fra tjukk!) Noen som har et for å anbefale? Han har gått på både Purina Pro plan og Royal Canin før, begge disse forene gikk han lei, men pelsen hans var ihvertfall veldig fin da. Kanskje jeg skal prøve å gå tilbake til Royal Canin da, eller?

Alle tips og erfaringer mottas med stor takk! Begynner å bli ganske sliten av å støvsuge huset 1-2 ganger pr dag nå ja :)

Skrevet

Kunne godt lyde lidt som om at røytingen har lidt med foderet at gøre, da det begyndte ca 1 måned efter foderskifte, jeg selv og mine hunde har altid været glade for purina pro plan og Hill's natures best, har selv lidt dårlige erfaringer med Royal Canin, men det kommer jo helt an på hunden. Og det er helt naturligt at hunden engang imellem går lei af sit foder. Begge mine hunde var ekstremt kræsne og gik let lei af foderet da de var yngre.

Skrevet

Hvor gammel er han da? Det er vel helt greit og fortsette med valpefor til han er rundt året men etter det hadde jeg vel satset på et voksen for og gjerne en høyenergi utgave. Stort sett så faller vel også de typene som er litt feitere bedre i smak hos hundene også.

Selv bruker jeg Brit foret og det er en av de to høyenergi typene jeg bruker på mine hunder. På dem funger iallefall det helt topp. Gunstig pris er det på dette foret også. 335kr for 20kg av den kraftigste typen

http://www.forimport.no/BRITHighEnergy.html

Skrevet

Jeg kan anbefale deg Royal Canin 4800 - et høyenergifor som passer ypperlig for hunder med høyt aktivitetsnivå. Selv er jeg mest fornøyd med RC av alle forene jeg har prøvd. Dessuten har RC høy smakelighet.

Det at han røyter kan ha noe med at du bruker valpefor å gjøre. Det er ikke bare fettinnholdet som er ulikt i fra valpe- til voksenfor. Så jeg vil heller anbefale deg å bruke et høyenergifor beregnet på voksne hunder.

Skrevet

Da jeg jobbet i dyrebutikk anbefalte vi Nutro Choice for røytehunder, og fikk mange positive tilbakemeldinger på det. Selv er jeg ikke overvettes begeistret for det fòret, men det er kun fordi det ikke passet for mine hunder. Det ligger også greit i pris. Et fòr jeg personlig har god erfaring med for røytehunder er Vom og Hundemat, og har heller enda ikke møtt en hund som har gått lei det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...