Gå til innhold
Hundesonen.no

Julegavetips ønskes


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Ja, noen av oss må av ulike grunner starte julegavehandelen tidlig.

Er det noen som har forslag til julegave til ei god venninne som er komplett hundegal? Hun driver med utstilling og miniatyrhunder, så jakt- og bruksting er fullstendig uaktuelt. Og jeg er helt blank, etter nettopp å ha kjøpt bursdagsgave og brukt opp fantasien der...

Skrevet

Hva med en liten bag til å ha utstillingsutstyr i, med motiv av hennes rase! Finnes av og til hos raseklubbene, du kan jo sjekke nettsia. Ofte har de masse annet utstyr med motiv av rasene også..jeg synes iallefall det er en fin gave ;)

Skrevet

Selv ønsker jeg meg et sånn utst bord til å henge på buret, husker ikke hvor man fant det..

hva med fine halsbånd? jeg elsker forskjellige halsbånd, nesten så jeg samler ;)

På fotoknutsen kan man få vesker og kopper og slikt med motiv som man velger selv, kanskje hvis du har et fint bilde av hunden?

Skrevet

Hva med å søke opp hennes rase på e-bay e.l.? Der ligger det alltid en masse fine, raserealterte produkter som det ikke er så mange av her til lands.

Skrevet

Å, jeg vil ha et sånt gullanheng til kjede med springer på... Men det koster jo over tusenlappen, og DET har jeg ikke råd til for tiden :twitch:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...