Gå til innhold
Hundesonen.no

Julegavetips ønskes


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Ja, noen av oss må av ulike grunner starte julegavehandelen tidlig.

Er det noen som har forslag til julegave til ei god venninne som er komplett hundegal? Hun driver med utstilling og miniatyrhunder, så jakt- og bruksting er fullstendig uaktuelt. Og jeg er helt blank, etter nettopp å ha kjøpt bursdagsgave og brukt opp fantasien der...

Skrevet

Hva med en liten bag til å ha utstillingsutstyr i, med motiv av hennes rase! Finnes av og til hos raseklubbene, du kan jo sjekke nettsia. Ofte har de masse annet utstyr med motiv av rasene også..jeg synes iallefall det er en fin gave ;)

Skrevet

Selv ønsker jeg meg et sånn utst bord til å henge på buret, husker ikke hvor man fant det..

hva med fine halsbånd? jeg elsker forskjellige halsbånd, nesten så jeg samler ;)

På fotoknutsen kan man få vesker og kopper og slikt med motiv som man velger selv, kanskje hvis du har et fint bilde av hunden?

Skrevet

Hva med å søke opp hennes rase på e-bay e.l.? Der ligger det alltid en masse fine, raserealterte produkter som det ikke er så mange av her til lands.

Skrevet

Å, jeg vil ha et sånt gullanheng til kjede med springer på... Men det koster jo over tusenlappen, og DET har jeg ikke råd til for tiden :twitch:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...