Gå til innhold
Hundesonen.no

Julegavetips ønskes


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Ja, noen av oss må av ulike grunner starte julegavehandelen tidlig.

Er det noen som har forslag til julegave til ei god venninne som er komplett hundegal? Hun driver med utstilling og miniatyrhunder, så jakt- og bruksting er fullstendig uaktuelt. Og jeg er helt blank, etter nettopp å ha kjøpt bursdagsgave og brukt opp fantasien der...

Skrevet

Hva med en liten bag til å ha utstillingsutstyr i, med motiv av hennes rase! Finnes av og til hos raseklubbene, du kan jo sjekke nettsia. Ofte har de masse annet utstyr med motiv av rasene også..jeg synes iallefall det er en fin gave ;)

Skrevet

Selv ønsker jeg meg et sånn utst bord til å henge på buret, husker ikke hvor man fant det..

hva med fine halsbånd? jeg elsker forskjellige halsbånd, nesten så jeg samler ;)

På fotoknutsen kan man få vesker og kopper og slikt med motiv som man velger selv, kanskje hvis du har et fint bilde av hunden?

Skrevet

Hva med å søke opp hennes rase på e-bay e.l.? Der ligger det alltid en masse fine, raserealterte produkter som det ikke er så mange av her til lands.

Skrevet

Å, jeg vil ha et sånt gullanheng til kjede med springer på... Men det koster jo over tusenlappen, og DET har jeg ikke råd til for tiden :twitch:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...