Gå til innhold
Hundesonen.no

Pris på HD røntgen?


Torunn1

Recommended Posts

Skrevet

Mod. får flytte hvis denne ligger feil. ;)

Som overskriften sier: Noen som vet pris på røntging av hund, og når skal det gjøres?

Jeg har en golden gutt, er det mest vanlig med bare HD røntging, eller AD og på denne rasen?

På forhånd takk.

(Jeg prøvde å søke etter dette her på forumet, men fikk bare opp en feilmld.. Bare meg?

Skrevet

Jeg ville røntget både for AA og HD når hunden er ett år, jeg syntes det er greit å vite status på alle ledd, så vet man hva man har for en hund helsemessig ;)

Husker ikke hvor mye jeg betalte for å røntge tispen min, men tror at det og Chip kostet rundt 1000lappen

Skrevet

Jeg betalte 1200 (?) for bare HD, og det varierer ganske mye i pris, det der. Man kan røntge fra 1-års alder, jeg røntget min eldste da hun var 2, og vil vente noen mnd. til med vesla som snart er 1, hun er overhodet ikke ferdig utviklet i kroppen, derfor venter jeg til alt har "satt" seg ;)

Skrevet

Jeg har akkurat røntget vesla her, og det kostet 1250 kr for HD/AA-røntgen. I tillegg kommer avlesninga hos NKK på 200 kr pr bilde, 400 kr tilsammen. Hun ble røntget 3 uker etter 1års dagen sin ;)

Skrevet
OT, men Nirm er såvidt jeg vet faktisk mann, hehe ;)

Ok, da får det stå: Tusen takk for svar alle damer og en mann! Hehe ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...