Gå til innhold
Hundesonen.no

Pris på HD røntgen?


Torunn1

Recommended Posts

Skrevet

Mod. får flytte hvis denne ligger feil. ;)

Som overskriften sier: Noen som vet pris på røntging av hund, og når skal det gjøres?

Jeg har en golden gutt, er det mest vanlig med bare HD røntging, eller AD og på denne rasen?

På forhånd takk.

(Jeg prøvde å søke etter dette her på forumet, men fikk bare opp en feilmld.. Bare meg?

Skrevet

Jeg ville røntget både for AA og HD når hunden er ett år, jeg syntes det er greit å vite status på alle ledd, så vet man hva man har for en hund helsemessig ;)

Husker ikke hvor mye jeg betalte for å røntge tispen min, men tror at det og Chip kostet rundt 1000lappen

Skrevet

Jeg betalte 1200 (?) for bare HD, og det varierer ganske mye i pris, det der. Man kan røntge fra 1-års alder, jeg røntget min eldste da hun var 2, og vil vente noen mnd. til med vesla som snart er 1, hun er overhodet ikke ferdig utviklet i kroppen, derfor venter jeg til alt har "satt" seg ;)

Skrevet

Jeg har akkurat røntget vesla her, og det kostet 1250 kr for HD/AA-røntgen. I tillegg kommer avlesninga hos NKK på 200 kr pr bilde, 400 kr tilsammen. Hun ble røntget 3 uker etter 1års dagen sin ;)

Skrevet
OT, men Nirm er såvidt jeg vet faktisk mann, hehe ;)

Ok, da får det stå: Tusen takk for svar alle damer og en mann! Hehe ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...