Jump to content
Hundesonen.no

Pris på HD røntgen?


Torunn1

Recommended Posts

Posted

Mod. får flytte hvis denne ligger feil. ;)

Som overskriften sier: Noen som vet pris på røntging av hund, og når skal det gjøres?

Jeg har en golden gutt, er det mest vanlig med bare HD røntging, eller AD og på denne rasen?

På forhånd takk.

(Jeg prøvde å søke etter dette her på forumet, men fikk bare opp en feilmld.. Bare meg?

Posted

Jeg ville røntget både for AA og HD når hunden er ett år, jeg syntes det er greit å vite status på alle ledd, så vet man hva man har for en hund helsemessig ;)

Husker ikke hvor mye jeg betalte for å røntge tispen min, men tror at det og Chip kostet rundt 1000lappen

Posted

Jeg betalte 1200 (?) for bare HD, og det varierer ganske mye i pris, det der. Man kan røntge fra 1-års alder, jeg røntget min eldste da hun var 2, og vil vente noen mnd. til med vesla som snart er 1, hun er overhodet ikke ferdig utviklet i kroppen, derfor venter jeg til alt har "satt" seg ;)

Posted

Jeg har akkurat røntget vesla her, og det kostet 1250 kr for HD/AA-røntgen. I tillegg kommer avlesninga hos NKK på 200 kr pr bilde, 400 kr tilsammen. Hun ble røntget 3 uker etter 1års dagen sin ;)

Posted
Ang alder, så hadde jeg venta til hunden er 15-18 mnd.

Chicka var 17mnd og det var vist perfekt alder for hun så dyrlegen når vi gjorde det ;)

Posted
OT, men Nirm er såvidt jeg vet faktisk mann, hehe ;)

Ok, da får det stå: Tusen takk for svar alle damer og en mann! Hehe ;)

Posted

Jeg mener å huske at jeg betalte 900 kr for HD-røntgen for 3-4 år siden, men prisene varierer jo overalt..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...