Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundpass/pensjonat?


Sissi

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal bort denne helgen fra fredag til søndag. HVIS det ordner seg med hundene da.

Det hele kom litt brått på og planen var at hundene skulle være med, men nå viser det seg at det ikke lar seg gjøre, annet enn hvis dem må bo i bilen hele helgen <_< noe jeg ikke syntes er greit med mine frysepinner og kan tenke meg det blir lite hyggelig for dem og oppholde seg i våres lille bil. Noen andre venner av oss skal samme sted og har med hundene, som da skal bo i bilen. Men de har for det første 3 ganger større bil enn oss og kupe varmer.

Men da er spm. skal man finne en kennel/pensjonat... Noen som har noen og anbefale på sørlandet, bor i arendal.. men kan jo kjøre et stykke omså. Jeg har hatt Doffen alene en gang tidligere på pensjonat og det gikk jo ikke så aller verst, denne gang skal dem jo være sammen, så tror de vil slappe mer av da. Men liker jo ikke helt tanken og sette dem på pensjonat heller, så hvis det ikke er et sted som får oppi skyene med ros, så blir det nok ingen tur i helgen på oss. litt kravstor må man vel være... :rolleyes:

Skrevet

Bor også i froland ;) hehe netopp flyttet så tror fortsatt jeg bor i arendal kommune :rolleyes:

De bor sammen med en gutt på 2 år så snille med barn er dem, de er vant med katt fra tidligere , rolige med dem inne, men kan jage dem ute da.. da tar jaktinstinkt osv litt overhånd. Hvor i froland bor du? landlig? send gjerne pm ;)

edit: glemte jo og nevne at de er vant med Boerboeler også ;) da vi kjenner en del av dem.. og jeg har stadig lånt en tispe med hjem til oss. Herlige hunder! håper jo selv det blir min neste rase ;)

Skrevet

hei syntes du skal kontakte arendal dyrepensjonat på fossbekk songe..hu som eier det er jeg fast kunde hos og hun er veldig dyktig.ring hun så kan du høre og se hva du syntes. ;)

flott landlig plass...

Skrevet
Kan di bo sammen med en boerboel valp på 6 mnd og en phalene og er snille med barn å katter så kan di være her hos meg,jeg bor i froland

sente deg svar på pm din.. men er noe tull med den pM min så er usikker om meldingene kommer dit dem skal, så hvis du ikke fikk svar så gi beskjed da ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...