Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundpass/pensjonat?


Sissi

Recommended Posts

Vi skal bort denne helgen fra fredag til søndag. HVIS det ordner seg med hundene da.

Det hele kom litt brått på og planen var at hundene skulle være med, men nå viser det seg at det ikke lar seg gjøre, annet enn hvis dem må bo i bilen hele helgen <_< noe jeg ikke syntes er greit med mine frysepinner og kan tenke meg det blir lite hyggelig for dem og oppholde seg i våres lille bil. Noen andre venner av oss skal samme sted og har med hundene, som da skal bo i bilen. Men de har for det første 3 ganger større bil enn oss og kupe varmer.

Men da er spm. skal man finne en kennel/pensjonat... Noen som har noen og anbefale på sørlandet, bor i arendal.. men kan jo kjøre et stykke omså. Jeg har hatt Doffen alene en gang tidligere på pensjonat og det gikk jo ikke så aller verst, denne gang skal dem jo være sammen, så tror de vil slappe mer av da. Men liker jo ikke helt tanken og sette dem på pensjonat heller, så hvis det ikke er et sted som får oppi skyene med ros, så blir det nok ingen tur i helgen på oss. litt kravstor må man vel være... :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bor også i froland ;) hehe netopp flyttet så tror fortsatt jeg bor i arendal kommune :rolleyes:

De bor sammen med en gutt på 2 år så snille med barn er dem, de er vant med katt fra tidligere , rolige med dem inne, men kan jage dem ute da.. da tar jaktinstinkt osv litt overhånd. Hvor i froland bor du? landlig? send gjerne pm ;)

edit: glemte jo og nevne at de er vant med Boerboeler også ;) da vi kjenner en del av dem.. og jeg har stadig lånt en tispe med hjem til oss. Herlige hunder! håper jo selv det blir min neste rase ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan di bo sammen med en boerboel valp på 6 mnd og en phalene og er snille med barn å katter så kan di være her hos meg,jeg bor i froland

sente deg svar på pm din.. men er noe tull med den pM min så er usikker om meldingene kommer dit dem skal, så hvis du ikke fikk svar så gi beskjed da ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...