Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Str: Meget stor

Aktivitetsbehov: Middels

Pelslengde: Langhåret

Behov for pelsstell: Lite

Allergivennlig: Nei

Generell omtale:

Landseeren er en stor og robust hund som utstråler ro, og som er enkel ved mild oppdragelse. Den er godmodig og lekelysten, og er en hund som må ha mye plass. Landseere liker å være utendørs sommer som vinter, og elsker vann. Glad i barn.

Rasestandard:

Opprinnelsesland: Tyskland/Sveits. Landseeren gir inntrykk av å være stor, kraftig og harmonisk. Har et renskåret hode med edelt uttrykk. Markert men ikke utpreget, stopp. Sort nesebrusk og lepper. Saksebitt.

Øynene middels store, mandelformede og med et vennlig uttrykk. Brune til mørkebrune av farge, lysebrune kan tolereres. Middels store trekantede ører som når til øyenkroken.

Meget velutviklet musklatur i ben. Kraftig benstamme. Velvinklede. Store, velformede kattepoter. Tærne forbundet med kraftig svømmehud nesten til tåspissene. Kroppen bred og kraftig. Muskuløs. Lett opptrukket underlinje. Kraftig hale som er godt dekket av tett, buskete pels men uten fane. Bevegelsene til landseeren er jordvinnende og elastiske.

Pelsen er rett, tett og myk å ta på. Sort hode med hvitt, gjennomgående bliss og sorte, klart markerte, avtegninger på kropp og bakdel. Helt ren hvit grunnfarge foretrekkes.

Mankehøyde: hannhunder 72-80 cm., tisper 67-72 cm.

min erfaring: rolig hund som er lærenem og tar ting fort.. snill og tålmodig, mens samtidig nysgjerrig..

snill mot barn og dyr, passer på "flokken" at ikke vi dreper hverandre.. :P

er en sterk rase, men må trenes opp sakte slik at den ikke blir overbelastet..

passer til agility(kun hobby da den er litt for stor;) og lydighet..

"min" hund heter Ayrton Askan (Casper) og er 4,5 år =)

450x450ACFJLAREaWEO.jpg

casper som 2åring

casper.JPG

DSC00977.JPG

DSC00985.JPG

DSC01063.JPG

Skrevet

Landseeren er en av verdens herligste raser! (og min fremtidige rase)

Bilde under er av min drømmehund:

N DK UCH NV-97 KBHV-97 EUW-97 Icikarma's Daimler Digre "Digre" ;)

p_digre.jpg

(bildet hentet fra www.icikarma.no)

"Digre" lever ikke lenger, men drømmen er en hannhund etter Digre-linjer ;)

Skrevet
Bambii88: har lyst på tispevalp fra Ickirma.. fine linjer der.. Casper er foreldreløs da mora ble desverre påkjørt og faren døde av tarmslyng etter en operasjon :P

Hva heter foreldrene til din? Han så skikkelig flott ut!

Anbefaler Kari og Icikarma på sterkeste! Makan til herlig dame :P Gleder meg helt vannvittig til O-kullet blir født :P

EDIT: så nå at man ikke skal poste kommentarer i raseleksikonet, så da slenger jeg ut noen bilder av mor til det kommende O-kullet:

Amorina de L'odyssée des Anges - "Amorina"

p_amorina310306snartett.jpg

Amorina-portrett.jpg

kss07.jpg

(Amorina til høyre)

Også et bilde av den nye tispevalpen til Kari som jeg snart skal knipe litt på :twitch:

Toya%208.07jpg.jpg

(Larix Aquitaine - "Toya")

  • 11 months later...
Skrevet

ooi, lenge sia man har vært her nå ja :D

men bambii88: han Casper er fra Icikarma's linjer..

faren het Icikarma's Egon Eberhart og moren het Icikarma's Hennie :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...