Gå til innhold
Hundesonen.no

MH


Huldra

Recommended Posts

Nå kan man vel egentlig ikke stryke på en MH, det verste som kan skje er at testleder avbryter testen hvis hunder er et nervøst vrak som ikke avreagerer :P MH er en beskrivelse ikke en test.

Men flinkeste Tulla allikevel, Loke er helt enig i at spøkelsene var skumle..faktisk var ingenting skikkelig skummelt før de eklingene kom. De var til gjengjeld skumle de! :P Tenk å komme med sånne ekle ting når det er morsom skogstur med masse mennesker på gang :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå kan man vel egentlig ikke stryke på en MH, det verste som kan skje er at testleder avbryter testen hvis hunder er et nervøst vrak som ikke avreagerer :P MH er en beskrivelse ikke en test.

Men flinkeste Tulla allikevel, Loke er helt enig i at spøkelsene var skumle..faktisk var ingenting skikkelig skummelt før de eklingene kom. De var til gjengjeld skumle de! :P Tenk å komme med sånne ekle ting når det er morsom skogstur med masse mennesker på gang :P

Trodde man kunne stryke på skudd? :P Jaja.. hun gjennomførte, kanskje det er mer rett å si? :P Og ja, spøkelsene ville jeg også vært redd, hadde jeg ikke visst de skulle komme.. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trodde man kunne stryke på skudd? :P Jaja.. hun gjennomførte, kanskje det er mer rett å si? :P Og ja, spøkelsene ville jeg også vært redd, hadde jeg ikke visst de skulle komme.. :rolleyes:

Nei, man stryker ikke på noe :P

Veldig mange bruksoppdrettere fremhever skuddresultatet fordi skuddredsel er et problem hvis hunden skal konkurere bruks eller det kan være det i hverdagen for de hundene som er generellt lydvare.Men en hund kan fint få 5 på skudd og allikevel reagere svært lite på lyder i hverdagen. Men det er selvfølgelig like viktig å se på b.l.a kontakt og overakselses momentene og ikke minst avreageringen for hunder flest. For tjenestehunder er motet viktig (der "imponerte" ikke Loke, men han viste svært lite aggresjon noe som er veldig ønskelig for meg som ikke vil ha tjeneste/vakthund), noen vil ha mye kontakt, andre vil ha hunder som motvillig går fra fører etc.. Det er rett og slett en beskrivelse av den hundens mentalitet (den dagen ogt med erfaringer i bakhodet may I add, derfor er det ofte lurt at hele kull beskrives) ikke en test.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, takk! Du må bare kaste deg ut i det med Orry også! Hadde vært morsomt å sett likheter/forskjeller! :P

Hadde vært utrolig moro å prøve ja, selv om jeg vet at det er enkelte ting han nærmest kommer til å dette baklengs av skrekk på :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...