Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater NKK Rogaland


Rottis jentå

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan har det gått med de som har stillt ut hund, gått lydighet eller agility?

Vi ble, som vanlig, BHK 3 :glare: Men vi er fornøyde for kritikken var utrolig bra, sa oppdretteren. Jeg må tyden den litt mer først, så komer den her etter at jeg har skjønt hva som står :)

Skrevet

BIR CACIB

GBCH SUCH NUCH NV-06 KBHV-06 W-06 Edglonian The Real Mc Coy

2BHK CERT R-CACIB CHAMPIONAT

La-Min-So's Blue Silver Otto

3BHK

Lythwood Scrumpy Jack

4BHK

NUCH Croft's Brown Sugar

Andre hanner med CK

Lundecock's Hit-And-Run

Tunmark's Pride And Joy

Croft's Twilight Zone

So Magic's Double White

NORDJV-06 Windcrest Storm Force

Sunsweet Stepping Stone

BIM CERT CACIB CHAMPIONAT

Leeland Queen In Starshine

2BTK R-CACIB

NUCH Playtime's Proud Enough

3 BTK

Imajan's Norwegian Rainbow

4BTK

Croft's Roll Over Lay Down

Andre tisper med CK

NUCH Tia

2 nye shelties ble Champions idag, gratulerer så mye til glade eiere og oppdrettere :)

Skrevet

Fikk akuratt oppdatering på sheltie fronten selv- Kjempegøy at Beauty ble champion! Litt synd med Flynn, da... Er vel 3. gang han er ett hakk bak storcertet og champion tittel. Den kommer nok.

I Gruppe en var resultatet slik:

1- Collie

2- Shelite ( Mc Coy)

3- Bearded Collie - Grattis Susanne!!

Skrevet
Fikk akuratt oppdatering på sheltie fronten selv- Kjempegøy at Beauty ble champion! Litt synd med Flynn, da... Er vel 3. gang han er ett hakk bak storcertet og champion tittel. Den kommer nok.

I Gruppe en var resultatet slik:

1- Collie

2- Shelite ( Mc Coy)

3- Bearded Collie - Grattis Susanne!

Det tror jeg og! :) Vakker er han uansett!

Grattis til Susanne også :P

Skrevet

Amigo fikk 1/1, CK og BIM og flott kritikk. Dommeren liker små utgaver av stabijen så derfor holdt han tilbake CACIB på ham.

Tispa som vant er venninna til Amigo - Bägsbys Millett :P . Hun plasserte seg dessuten som BIG 4 i gruppe 7!

34394_s.jpg

Skrevet

Jaa, da er samboer'n vel på vei hjem.

Dennis fikk 1/1 HP og Duna fikk 1/2 HP. Litt ergerlig at vi ikke meldte på Echo, egentlig, men han har jo mer enn det han trenger, og vi trenger stor- certet på juniorene.

Dommeren var streng med Ck'ene. De fikk begge SUPRE kritikker, og Dag fikk skryt for god handling :P

Kanskje jeg nå kan begynne å jage han mer inn i ringen?

Det morsomme er jo at når jeg trenger hjelp av han i BTK/BHK eller BIR/BIM spør han meg alltid hvem som jeg vil "ha opp"/ ha mest tro på, og lar meg handle den. - Og de fleste ganger er det da han som vinner :rolleyes:

Nå skal han hives mer inn i ringen, ja...

Skrevet
Noen som vet hvordan det gikk med Louise? (JH)

Hun måtte stille Aris på fremmed rase da :rolleyes: iiik...

Jeg ble nr 2 delt med hun som vant etter poeng. Og ble nr 3 i finalen, Aris stod ikke helt godt i finalenringen desverre.

Adrianne (?) med Newfoundlandshund ble nr 1

En Sebastian med Snauzer ble nr 2

Jeg ble nr 3

Og Silje Karine Bredesen nr 4 med Berner

Ble ren 1 AK på oss i dag...

Og bare til info jeg stilte kun Amigo på BIR/BIM , da kunne han jo posere for mamma som han er så flink til :P

Skrevet
Og bare til info jeg stilte kun Amigo på BIR/BIM , da kunne han jo posere for mamma som han er så flink til :P

Helt sant - den gutten er totalt bortskjemt med å bli tatt bilder av. Ser han et kamera så stiller han seg opp :P

Kathrine - du utnevnes herved til min personlige handler! Er dere ikke enige når dere ser dette bildet?

34405_s.jpg

Her er hun som vant JH med nuffe:

34406.jpg

Skrevet

Spørs om det er handleren eller mammadalten som utgjør forskjellen da :P hihi...

Når dere ser antrekket (for å ikke glemme konsentrerte mongoutrykket på bildet da :rolleyes: ) må jeg bare klippe litt fra bloggen altså..

"Nei jeg var IKKE forbredt på å stille så ignorer jakka og at den er tatt på så jeg ser gravid ut ! :P Sjekk heller Amigos herlige utrykk mens han ser på mammaen sin! :P "

Skrevet

Resultat for Alexis på NKK ble: 1 kval, 2 konk, CK, 3 BTK.

Resultat i dag søndag på Sviland (sch.utstilling) ble: 1 kval, 3 konk, CK, 5 BTK.

Må vel seie oss fornøgde med plasseringene, ho er høgløpsk og interressert i alt anna enn å gå i ringen no... :P

Skrevet

Glemte å gratulerer SusanneL - men gjorde det jo kort tid etter du fikk rosetten da! BIG3 er knallbra, og de andre resultatene også! :P

Skrevet
Noen som så hvordan det gikk i gruppe 10? hvem som vant og plasseringer?

BIG1 og BIS4 - Greyhound (Jet's Somewhat o' a Stallion, trur eg)

BIG2 Afghansk mynde

BIG3 usikker

BIG4 Italiensk mynde

Og mens vi er i gang:

BIS1 Dalmatiner (Lovinda's Fridtjof)

BIS2 Ruhåret foxterrier (Marsten's Naughty byt Nice)

BIS3 Labrador retriever

BIS4 Greyhound

Øvrige gruppevinnere:

Korthåret collie, newfoundlandshund, pomeranian, strihåret vorsteher, shih tzu.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...