Gå til innhold
Hundesonen.no

Whoa!


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Hellige makaroni, disse mallene (?) kommer inn som tanks! Imponerende, og ikke så rent lite skremmende. Vil liksom ikke bli utsatt for en av disse. :)

PS: Kanskje det bør være en IPO underavdeling her inne? Ja, jeg vet at dette ikke er IPO.

Skrevet

KNVP står for Koninklijke Nederlandse Politehond Veriniging, eller den kongelige nederlandske politihund forening. Eller noe sånt.

Så det er en politihund utdannelse. :)

Skrevet

Syntes det er helt herlig å se mallene i arbeid :P Ikke noen annen rase som er så flott, så atletisk, vakker, mystisk, og skremmende på en gang. :) Ikke at jeg ville være "byttet uten beskyttelse da" :P Virkelig flott å se på synes jeg! Flinke hundene :closedeyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...