Gå til innhold
Hundesonen.no

Kobbel med små kroker


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

Leter forgjeves etter gode bånd til Abby. Har to skinnbånd som er gode å holde i, men jeg syns krokene blir for store for henne. De henger og dingler på ryggen hennes og hun syns tydelig det er guffent. (Går med sele).

Kjøpte et nytt fra puppia, sammen med ny sele, men jeg syns ikke båndet er noe godt å holde i og kroken er like stor som de jeg har fra før. Noen som har noe tips?

Skrevet

Hvordan er de å holde i? Og tåler de litt? Lille frøkna her har et mål når hun går tur og det er å komme raskest mulig frem. Selv om hun ikke aner hvor vi skal eller om vi i det heletatt skal noe. :rolleyes:

Skrevet

Hmm.. Hvilken hunderase skal du bruke den på? Jeg synes de er veldig behagelige å holde i (om du ikke har en veldig sterk og gira hund da..) Brukte den på labradoren (40 kg) til fetteren min og det gikk faktisk helt fint.. :) Sterkere enn flexikobbel.

Skrevet
www.libraartic.com

Det er egentlig laget for kaniner, men bruker det selv på papillonen min og vet om flere andre (kaninhoppere da) som bruker det på hunden :) De er kjempebra egentlig.

Signerer:)

Lenkene fra Libra Artic blir vertfall flittig brukt her^^ Både til kaniner og hund!

Edit: Brukte også et bånd fra Libra artic til en dalmatiner jeg gikk tur med. Det gikk kjempeflott når han gikk pent da ^_^

Skrevet

Er bare en liten griffonfrøken på 3,6 kg - så er ikke noe stort, men hun girer seg fryktelig opp til tider og går mer på to bein mens hun kaster seg fremover i båndet. Men så at prisen var såpass lav at det skader jo ikke å prøve. Takk for tips!

Edit: må bestille for minst 300,- der da blir det litt klønete når jeg vil ha båndet til 48 kr. :)

Skrevet

Bestille fler i forskjellige farger? :)

Disse båndene kan sikkert også brukes som utstillingsband, hvis man surrer de litt opp..

Edit: Large selene (Bogsele) kan også brukes til liten hund! Helt supre.

Skrevet

I veldig mange dyrebutikker finner man jo sett med valpehalsbånd og valpekobbel - disse båndene har små kroker og kan kanskje funke? Ikke koster de noen formue heller.

Ellers så finnes det jo lette lærbånd med små kroker som vel egentlig er ment som utstillingslenker. Ser i alle fall at de selges på en del utstillinger.

Skrevet

Har ett kobbel som jeg syns kroken er liten nok på, det er valpesett kjøpt en eller anne plass. Men jeg syns ikke kobbelet er noe godt å holde i jeg, det blir for smalt og skarpt når knøtt drar i båndet. Må så er nok jeg fryktelig kresen og vant med bånd til større hunder. Skal fortsette å titte. :whistle:

Skrevet

Hva om du går på jernia og kjøper en liten krok og setter den på det båndet du allerede har? Hvis du ikke syr/nagler lær selv, så kan du sikkert få hjelp til det hos en salmaker eller skomaker.

Litt Ot: Da vi passet en liten papillon og eieren hadde glemt å sende med bånd, brukte vi ei skoreim av type støvel og en krok fra ei gammel håndveske. Eieren fortsatte å bruke dette da hun fikk igjen hunden. Hun syntes det var mye bedre enn det hun hadde fra før. :whistle:

Skrevet
Hva om du går på jernia og kjøper en liten krok og setter den på det båndet du allerede har? Hvis du ikke syr/nagler lær selv, så kan du sikkert få hjelp til det hos en salmaker eller skomaker.

Litt Ot: Da vi passet en liten papillon og eieren hadde glemt å sende med bånd, brukte vi ei skoreim av type støvel og en krok fra ei gammel håndveske. Eieren fortsatte å bruke dette da hun fikk igjen hunden. Hun syntes det var mye bedre enn det hun hadde fra før. :whistle:

Det var lurt! takker og bukker.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...