Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til lite kamera?


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lyst å se på andre kameraer. Det jeg har nå er fujifilm finepix s5000, og det syns jeg er for stort å ta med overalt.

Så det jeg er ute etter er:

Er kamera som passer lett i lomma/veska og ikke er for stort og tungt. Og ikke alt for skjørt (siden man har det med overalt)

Må ha god bildekvalitet og helst noe zoom

Må være brukevennlig for en amatør som meg som ikke er så dyktig på all muligs slags innstillinger.

Kunne ta bilder i litt mørke/skumring og bilder i fart.

Pris helst ikke over 3500 kr

Er det noen som har noen tips?

Guest Just me!!
Skrevet

Jeg har canon ixus IS for tiden, funker veldig bra! Passe str, tåler ganske mye og ikke sånn altfor proft. ;)

Skrevet
Takk for tips! :console:

Renate: hva koster kameraet?

Jeg betalte 2500kr på Japan Photo og da fikk jeg med 1GB minnekort og 100 gratis bildekopier, kjøpte det i Mai tror jeg det var :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...