Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til lite kamera?


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lyst å se på andre kameraer. Det jeg har nå er fujifilm finepix s5000, og det syns jeg er for stort å ta med overalt.

Så det jeg er ute etter er:

Er kamera som passer lett i lomma/veska og ikke er for stort og tungt. Og ikke alt for skjørt (siden man har det med overalt)

Må ha god bildekvalitet og helst noe zoom

Må være brukevennlig for en amatør som meg som ikke er så dyktig på all muligs slags innstillinger.

Kunne ta bilder i litt mørke/skumring og bilder i fart.

Pris helst ikke over 3500 kr

Er det noen som har noen tips?

Guest Just me!!
Skrevet

Jeg har canon ixus IS for tiden, funker veldig bra! Passe str, tåler ganske mye og ikke sånn altfor proft. ;)

Skrevet
Takk for tips! :console:

Renate: hva koster kameraet?

Jeg betalte 2500kr på Japan Photo og da fikk jeg med 1GB minnekort og 100 gratis bildekopier, kjøpte det i Mai tror jeg det var :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...