Gå til innhold
Hundesonen.no

KSS, Hauger Skole Bærum, Lørdag 25. August


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Mange som kommer hit?

Vi kommer med 3 Basselusker.

Litt morsomt er det at de arrangerer BIR/ BIM junior, samt BIS junior alle raser :wub:

Skrevet

Vi kommer! Regner med at vi stiller med den eneste OESen da de andre er på spesialen i Sverige. Om det er spådd dårlig vær, er det noen som har plass til oss i teltet sitt? (et bord og to mennesker).

Skrevet
Hm. er vel her jeg har meldt meg på valpeshow. Og som jeg gruer meg ;P (nei jeg liker ikke å stille selv)

Ey, da har jeg faktisk lyst til å komme som publikum og heiagjeng! Jeg og Orry kan stå med dusker :wub:

Ellers skulle jeg gjerne stilt selv, men rasen min er ikke med såvidt jeg har skjønt.

Skrevet
Ey, da har jeg faktisk lyst til å komme som publikum og heiagjeng! Jeg og Orry kan stå med dusker :wub:

Ellers skulle jeg gjerne stilt selv, men rasen min er ikke med såvidt jeg har skjønt.

øhm øhm, du kan stille for meg :D

Da løste vi det problemet :rolleyes:

Skrevet

Jeg skal å stille kinesere :wub: Bor hos tante og onkel i Sandvika som stiller papillon, så jeg kommer vel til å være ved kineser og papillon ringen :D

Skrevet

Vi skal dit,og jeg skal debutere med en Napolitaner som ikke eier oppdragelse,og er umulig å håndtere pga kløning.. :wub:

Men det er bare og drite i og prøve seg...

Skrevet

Det er rett borti her så der har jeg lyst til å komme, men da kommer kun jeg...Chicka tror jeg blir litt skrullete av så mange hunder på ett sted.

Noen som vet om Whippetene stilles ut på lørdag? Og når begynner utstillingen? :wub:

Skrevet
Jeg skal å stille kinesere :D Bor hos tante og onkel i Sandvika som stiller papillon, så jeg kommer vel til å være ved kineser og papillon ringen ;)

sukk, mine kinesere :D

Men jeg tar med meg den beste til tr.heim så jeg bør vel være fornøyd :wub:

Skrevet
sukk, mine kinesere :D

Men jeg tar med meg den beste til tr.heim så jeg bør vel være fornøyd ;)

Hrmf... Men jeg skal ta cert på de to andre :wub:

EDIT: Er det forresten Mayday og Norman, eller? :D

Skrevet
Nei du ville ikke det ;):rolleyes:

Ooooi, jeg har glemt å svare :lol: Men altså, jeg kunne stilt jeg... Problemet blir vel at jeg egentlig ikke er sååå fryktelig flink, i tillegg til at jeg ikke har peil på hvordan man stiller DSG. Dessuten skal jo Orry og jeg stå med dusker og hele pakka :icon_fun:

Skrevet
Nei du ville ikke det ;):rolleyes:

Synes du skal stille selv, jeg! Valpeshow er en flott arena for både deg og valpen og trene og lære. Ingen forventer at noen av dere skal være "proffe" :lol:

Skrevet
Line du er så søt, du lever virkelig ut den slavedrømmen din! :lol:

Jeg er døds søt! Men jeg er forelska i kineserene til Rita, så det er greit.... Hehe

Skrevet
Ooooi, jeg har glemt å svare :lol: Men altså, jeg kunne stilt jeg... Problemet blir vel at jeg egentlig ikke er sååå fryktelig flink, i tillegg til at jeg ikke har peil på hvordan man stiller DSG. Dessuten skal jo Orry og jeg stå med dusker og hele pakka :icon_fun:

hehe, stiller de fritt så går det så fint så (har ikke peil selv ) hehe. Også vil jeg ikke ha heiagjeng uansett, så da kan du bidra med noe annet :P hehe

Synes du skal stille selv, jeg! Valpeshow er en flott arena for både deg og valpen og trene og lære. Ingen forventer at noen av dere skal være "proffe" :P

jammen, jeg vil unngå å stille der jeg kan ( nå har jeg tre valpeshow i de tre helgene fremover, og jeg gruer meg allerede til alle sammen). Også er jeg ikke så superglad i å være i fokus ;)

Skrevet
Hrmf... Men jeg skal ta cert på de to andre :lol:

EDIT: Er det forresten Mayday og Norman, eller? :P

Cola og Norman, så du har en utfordring i nr.1 der ;)

Skrevet
hehe, stiller de fritt så går det så fint så (har ikke peil selv ) hehe. Også vil jeg ikke ha heiagjeng uansett, så da kan du bidra med noe annet :lol: hehe

*klipp*

Vi får se da ;) Jeg trenger forsåvidt trening jeg og, og jeg blir ikke så fryktelig nervøs lenger. Orry som hadde gledet seg til å være duskedame <_<

Skrevet
Vi får se da :lol: Jeg trenger forsåvidt trening jeg og, og jeg blir ikke så fryktelig nervøs lenger. Orry som hadde gledet seg til å være duskedame <_<

Jeg må si jeg hadde blitt kjempe glad for å fått noen til å stille for meg. Men kan vente med å mase på deg til etter helga, for da har vi hvert på rasetreff og stilt der, og der må jeg stille selv. Så da har jeg sett hvordan det er å stille henne selv...

(men teite øra hennes, de er ikke like :glare: )

Skrevet

hadde skikkelig lyst til å komme å titte siden de er ikke så langt fra meg. Men jeg skal stille ppå Retrieverspesialen i Kristiansand samme dag <_< Gruer meg :lol:

Skrevet

Surrehuet meg har glemt at jeg skal på skolen den helgen...så jeg sitter på skolebenken og lærer om behandlings apparater (på hund) mens dere er på utstilling...vet nesten ikke om jeg skal være lei meg eller happy, skolen er jo gøy den også :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...