Gå til innhold
Hundesonen.no

mine gnagere


marsvinguru

Recommended Posts

Skrevet

post-2527-1186925409_thumb.jpg

dette er Elvis Arnold, til daglig blir han bare kalt Elvis :) han er snart 4år gammel, han er ungen til mitt andre marsvin Albina. skikkelig koseklump :P

post-2527-1186925686_thumb.jpg

dette er Albina, som vi trodde var en gutt(siden dyrebutikken hadde sagt det). så vi satte henne sammen med det andre guttemarsvinet benjamin(som nå er død ) og noen dager før hun fødte, fant vi ut at hun var gravid :) hun fikk fire flotte barn, vi solgt tre og fikk tilbake en etter nesten tre år. det andre barne vi beholdt fikk lillesøstren min, marsvinet heter Bonie (ikke Bonnie! bonie på norsk :P)

post-2527-1186926260_thumb.jpg

dette er min deguser, Sonic og Spike. Sonic er rampen, men samtidig den "roligste" av de to. Spike er en fullstendig trenings narkoman, løper i hjulet (trimhjulet), spiser i hjulet, sover i hjulet og mange ganger velger han å løpe i hjulet frem for å fære ut av buret :P begge har desverre diabetes, derfor de hvite øyne.

bilder av lillesøster sine marsvin kommer.. og bilder av hundene blir lagt ut på hundeforumet etter hvert ;)

  • 3 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...