Gå til innhold
Hundesonen.no

Fôr til hund med leddproblemer


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

Som overskriften sier, så er jeg nå ute etter å finne ett for til eldstemann som kom hjem fra "sykehuset" i dag og må over på nytt fôr. Han sliter med forkalkninger og div andre festligheter i rygg, hofte og knær. Jeg leter og leter, lest og lest. Blir ikke så veldig klok, for gutta her i huset har alltid spist vom&hundemat, så jeg har ikke så god greie på tørrfôr. Det jeg er ute etter er erfaring med veterinærfôr som har spesialisert seg på leddproblemer. Gi meg gjerne linker også.

Skrevet

Har ikke V&H disse oljene sine som er så godt for kropp og sjel? Selolje eller noe sånt.. Skal visst være godt for både ledd, pels og labber. Kan jo være noe å tenke på. Selolje er dessuten billigere enn lakseolje og slikt. Er ikke V&H et godt for for hunder med leddproblemer?

beskri24.jpg

Fortilskudd til hest - hund og katt.

Foruten øket energi har jevnlig bruk av selolje som tilskudd i mange tilfeller vist svært positiv effekt på leddproblemer, hovsprekk/potesprekk, pelskvalitet og mage/tarmsystemet mm

Skrevet
Har ikke V&H disse oljene sine som er så godt for kropp og sjel? Selolje eller noe sånt.. Skal visst være godt for både ledd, pels og labber. Kan jo være noe å tenke på. Selolje er dessuten mye billigere enn lakseolje og slikt. Er ikke V&H et godt for for hunder med leddproblemer?

hehe tydligvis ikke :wub: Jeg skal ikke si noe negativt om foret, men det har ikke hjulpet Faro. Ei heller minsten som også sliter med noe artrose.

Begge får alt fin fin olje. Det er kjempefint for pels og klør, men funker nok best som forebyggende og smørende på "friske" ledd.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...