Gå til innhold
Hundesonen.no

Schäferen Cita


Lurvefranzen

Recommended Posts

Skrevet

Dette er altså min hund, Cita!

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro.../77.2006040.jpg

Cita som valp, en stund etter vi fikk henne.

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro.../77.2006056.jpg

*Nam, digger middagsrester!*

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSC00126.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSC00139.jpg

Så var hun plutselig blitt voksen!

Cita er en Schäfertispe på rundt halvannet år. Født i februar. Er ikke sikker på vekt/høyde, kan sjekke opp i dette, men vil tro hun veier rundt 30kg + - ?

Hunden var til å begynne med ganske vill av seg. Rev i stykker jakken min etc når hun kjedet seg. Stakk ofte av, og da gikk hun av og til ganske langt så vi brukte god tid på å finne henne igjen

Nå derimot, har hun blitt mye roligere og stikker aldri av. Hun får lov til å tusle rundt i hagen, som er inngjerdet, men hopper aldri over gjerdet etc for å komme seg vekk. Dette er en utrolig snill, selskapssyk, sosial, leken, frisk og rask hund som jeg er veldig glad i. Alltid vill etter å gå tur, og er alltid med oss når vi skal en plass. Fattn tar henne alltid med på jobb, siden han jobber ute i skauen etc. så hun er nesten aldri alene, og digger å være med oss. ;)

Skal få tatt noen nye bilder av henne så jeg kan få lagt ut. Disse er tatt med mobilkamera og er ikke så bra.

Takk for meg \o/

Skrevet

Her kommer noen nye bilder av voffsen min, tatt de siste dagene. :)

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0277.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0273.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0269.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0301.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro.../DSCF0279-1.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0305.jpg

*Glad hund*

Noen som vet om hun kunne gått på utstilling? Stilles det ikke sterke krav til utseende? Har ikke trent henne til det, eller tatt henne med på utstilling, men det hadde vært artig!

Skrevet
Noen som vet om hun kunne gått på utstilling? Stilles det ikke sterke krav til utseende? Har ikke trent henne til det, eller tatt henne med på utstilling, men det hadde vært artig!

Jo du kan gå på utstilling med henne om alle papirer og sånt er ok. Men vil anbefale deg å trene henne på det først.

Skrevet
Hehe, ja de er myke og gode. :D

Åååh, deilige ørene! :D Elsker å sitte å kose med ørene til tasseladden her jeg! :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...