Gå til innhold
Hundesonen.no

Schäferen Cita


Lurvefranzen

Recommended Posts

Skrevet

Dette er altså min hund, Cita!

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro.../77.2006040.jpg

Cita som valp, en stund etter vi fikk henne.

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro.../77.2006056.jpg

*Nam, digger middagsrester!*

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSC00126.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSC00139.jpg

Så var hun plutselig blitt voksen!

Cita er en Schäfertispe på rundt halvannet år. Født i februar. Er ikke sikker på vekt/høyde, kan sjekke opp i dette, men vil tro hun veier rundt 30kg + - ?

Hunden var til å begynne med ganske vill av seg. Rev i stykker jakken min etc når hun kjedet seg. Stakk ofte av, og da gikk hun av og til ganske langt så vi brukte god tid på å finne henne igjen

Nå derimot, har hun blitt mye roligere og stikker aldri av. Hun får lov til å tusle rundt i hagen, som er inngjerdet, men hopper aldri over gjerdet etc for å komme seg vekk. Dette er en utrolig snill, selskapssyk, sosial, leken, frisk og rask hund som jeg er veldig glad i. Alltid vill etter å gå tur, og er alltid med oss når vi skal en plass. Fattn tar henne alltid med på jobb, siden han jobber ute i skauen etc. så hun er nesten aldri alene, og digger å være med oss. ;)

Skal få tatt noen nye bilder av henne så jeg kan få lagt ut. Disse er tatt med mobilkamera og er ikke så bra.

Takk for meg \o/

Skrevet

Her kommer noen nye bilder av voffsen min, tatt de siste dagene. :)

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0277.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0273.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0269.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0301.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro.../DSCF0279-1.jpg

http://i149.photobucket.com/albums/s72/tro...nd/DSCF0305.jpg

*Glad hund*

Noen som vet om hun kunne gått på utstilling? Stilles det ikke sterke krav til utseende? Har ikke trent henne til det, eller tatt henne med på utstilling, men det hadde vært artig!

Skrevet
Noen som vet om hun kunne gått på utstilling? Stilles det ikke sterke krav til utseende? Har ikke trent henne til det, eller tatt henne med på utstilling, men det hadde vært artig!

Jo du kan gå på utstilling med henne om alle papirer og sånt er ok. Men vil anbefale deg å trene henne på det først.

Skrevet
Hehe, ja de er myke og gode. :D

Åååh, deilige ørene! :D Elsker å sitte å kose med ørene til tasseladden her jeg! :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...