Gå til innhold
Hundesonen.no

Sammenligning av mobiltelefoner?


Vala

Recommended Posts

Nå må jeg få meg en ny mobil snart. Jeg utsetter handelen fordi jeg ikke ønsker å kjøpe en jeg ikke blir fornøyd med. Så for tiden løper jeg rundt med en Nokia 6120. Gull verdt, men mangler endel finesser jeg faktisk savner:S

Over til greien..

Opprinnelig har jeg siklet over en Motorola Razr. Men akkurat den jeg har vurdert, har enda ikke kommet på markedet.

Ellers har jeg tittet litt på SonyEricsson. Hovedsaklig W880i, men nå også K550i. Jeg kan ikke se de store forskjellene mellom disse to bortsett fra at 500 serien har FM radio og er tykkere enn 800 serien. Det må jo dessuten påpekes at 500 serien koster nesten halvparten så mye (og det har iaf sin vekt i gull på studentbasis...).

Jeg har bare benyttet meg av kelkoo.no for å forsøke å sammenligne telefonene, men der synes jeg ikke det virker som om alle spesifikasjonene er nevnt- og da mister en noe av poenget med hele sammenligningen.

Har noen av dere tips om hvor de har bedre mulighet for å sammenligne telefoner?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med å gå inn på Sony Ericsson sin side?

*ler seg tussete!*

Takk frøken! Snakker om å se seg fullstendig blind på nettet, noen ganger er jo den enkleste løsningen definitivt den beste!!

Men i tilfelle jeg vil sammenligne forskjellige merker, har du et godt "søke" sted til det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe.. nå var du lite grei.. du sendte meg til en side for å sammenligne bærbare pc'er... Lyset gikk ikke opp før jeg kom over "dvd brenner".. *ler* Sjeldent jeg har vært ute for det før på en mobil ;)

Men altså, sånn som jeg ser det her så finner jeg bare mobiler som din side faktisk har testet, og da blir det jo ikke en fullstendig oversikt (men veldig ok når det gjelder å lese litt hvis en av de telefonene du har plukket litt på faktisk befinner seg i panelet..).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha, huff. Jeg er nå ganske sikker på at når jeg trykket sammenlign så fikk jeg opp mobiltlf. Men da har nok jeg blingset veldig.

;)

Men elkjop kan du jo gå på da ;) Om de har tlf du ser etter.

EDIT: her skal væe riktig link http://www.dinside.no/php/data/prod_comp.php?kat=1000972 (så jeg blingset nok ikke feil, men ga deg feil link, en vesentlig forskjell ;) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her kan du i hvert fall søke etter mobil som passer til deg etter gitte søkekriterier, og på høyre side er det også mulighet til å sammenligne telefoner (kun to kan sammenlignes av gangen men...).

Kanskje du finner noe der? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...