Gå til innhold
Hundesonen.no

Sammenligning av mobiltelefoner?


Vala

Recommended Posts

Nå må jeg få meg en ny mobil snart. Jeg utsetter handelen fordi jeg ikke ønsker å kjøpe en jeg ikke blir fornøyd med. Så for tiden løper jeg rundt med en Nokia 6120. Gull verdt, men mangler endel finesser jeg faktisk savner:S

Over til greien..

Opprinnelig har jeg siklet over en Motorola Razr. Men akkurat den jeg har vurdert, har enda ikke kommet på markedet.

Ellers har jeg tittet litt på SonyEricsson. Hovedsaklig W880i, men nå også K550i. Jeg kan ikke se de store forskjellene mellom disse to bortsett fra at 500 serien har FM radio og er tykkere enn 800 serien. Det må jo dessuten påpekes at 500 serien koster nesten halvparten så mye (og det har iaf sin vekt i gull på studentbasis...).

Jeg har bare benyttet meg av kelkoo.no for å forsøke å sammenligne telefonene, men der synes jeg ikke det virker som om alle spesifikasjonene er nevnt- og da mister en noe av poenget med hele sammenligningen.

Har noen av dere tips om hvor de har bedre mulighet for å sammenligne telefoner?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med å gå inn på Sony Ericsson sin side?

*ler seg tussete!*

Takk frøken! Snakker om å se seg fullstendig blind på nettet, noen ganger er jo den enkleste løsningen definitivt den beste!!

Men i tilfelle jeg vil sammenligne forskjellige merker, har du et godt "søke" sted til det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe.. nå var du lite grei.. du sendte meg til en side for å sammenligne bærbare pc'er... Lyset gikk ikke opp før jeg kom over "dvd brenner".. *ler* Sjeldent jeg har vært ute for det før på en mobil ;)

Men altså, sånn som jeg ser det her så finner jeg bare mobiler som din side faktisk har testet, og da blir det jo ikke en fullstendig oversikt (men veldig ok når det gjelder å lese litt hvis en av de telefonene du har plukket litt på faktisk befinner seg i panelet..).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha, huff. Jeg er nå ganske sikker på at når jeg trykket sammenlign så fikk jeg opp mobiltlf. Men da har nok jeg blingset veldig.

;)

Men elkjop kan du jo gå på da ;) Om de har tlf du ser etter.

EDIT: her skal væe riktig link http://www.dinside.no/php/data/prod_comp.php?kat=1000972 (så jeg blingset nok ikke feil, men ga deg feil link, en vesentlig forskjell ;) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her kan du i hvert fall søke etter mobil som passer til deg etter gitte søkekriterier, og på høyre side er det også mulighet til å sammenligne telefoner (kun to kan sammenlignes av gangen men...).

Kanskje du finner noe der? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...