Gå til innhold
Hundesonen.no

Sammenligning av mobiltelefoner?


Vala

Recommended Posts

Skrevet

Nå må jeg få meg en ny mobil snart. Jeg utsetter handelen fordi jeg ikke ønsker å kjøpe en jeg ikke blir fornøyd med. Så for tiden løper jeg rundt med en Nokia 6120. Gull verdt, men mangler endel finesser jeg faktisk savner:S

Over til greien..

Opprinnelig har jeg siklet over en Motorola Razr. Men akkurat den jeg har vurdert, har enda ikke kommet på markedet.

Ellers har jeg tittet litt på SonyEricsson. Hovedsaklig W880i, men nå også K550i. Jeg kan ikke se de store forskjellene mellom disse to bortsett fra at 500 serien har FM radio og er tykkere enn 800 serien. Det må jo dessuten påpekes at 500 serien koster nesten halvparten så mye (og det har iaf sin vekt i gull på studentbasis...).

Jeg har bare benyttet meg av kelkoo.no for å forsøke å sammenligne telefonene, men der synes jeg ikke det virker som om alle spesifikasjonene er nevnt- og da mister en noe av poenget med hele sammenligningen.

Har noen av dere tips om hvor de har bedre mulighet for å sammenligne telefoner?

Skrevet
Hva med å gå inn på Sony Ericsson sin side?

*ler seg tussete!*

Takk frøken! Snakker om å se seg fullstendig blind på nettet, noen ganger er jo den enkleste løsningen definitivt den beste!!

Men i tilfelle jeg vil sammenligne forskjellige merker, har du et godt "søke" sted til det?

Skrevet

Hehe.. nå var du lite grei.. du sendte meg til en side for å sammenligne bærbare pc'er... Lyset gikk ikke opp før jeg kom over "dvd brenner".. *ler* Sjeldent jeg har vært ute for det før på en mobil ;)

Men altså, sånn som jeg ser det her så finner jeg bare mobiler som din side faktisk har testet, og da blir det jo ikke en fullstendig oversikt (men veldig ok når det gjelder å lese litt hvis en av de telefonene du har plukket litt på faktisk befinner seg i panelet..).

Skrevet

haha, huff. Jeg er nå ganske sikker på at når jeg trykket sammenlign så fikk jeg opp mobiltlf. Men da har nok jeg blingset veldig.

;)

Men elkjop kan du jo gå på da ;) Om de har tlf du ser etter.

EDIT: her skal væe riktig link http://www.dinside.no/php/data/prod_comp.php?kat=1000972 (så jeg blingset nok ikke feil, men ga deg feil link, en vesentlig forskjell ;) )

Skrevet

Her kan du i hvert fall søke etter mobil som passer til deg etter gitte søkekriterier, og på høyre side er det også mulighet til å sammenligne telefoner (kun to kan sammenlignes av gangen men...).

Kanskje du finner noe der? ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...