Gå til innhold
Hundesonen.no

Bildetråd


SCRM

Recommended Posts

Skrevet

Jeg badet Mira idag ute, for det var ganske varmt, og hun fikk bade i hageslangevann. Noe hun tydeligvis trivdes med, hun fikk hvertfall avkjølt seg.

Måtte jo ta noen bilder, men dette bildet er etter at hun er ferdig.

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

natttur016.jpg

natttur032.jpg

help.jpg

Etter en ordentlig dusj (dvs våte ører og vått hode) så ser hun bokstavelig talt ut som ei drukna rotte. Rett størrelse, og de mest desperate sorry-øynene ever. :rolleyes:

Skrevet

Hehe, har ikke så mange bilder av Sasha våt da men har funnet tre stk. Viser ikke engang hele hun da :)

IMG_1380.jpg

IMG_1377.jpg

Redningsveste i bakgrunner har hun hatt på seg konstant i vannet får uten den kan ikke lille prinsessa mi svøømme uten for tenk <_< Uten om den dagen bildene ble tatt, får da fikk jeg henne til å svømme uten den :)

Såå stolt av jenta mi at jeg slenger inn et bilde av det med det samme :):P

IMG_1400.jpg

Herlig tråd forresten :P

Skrevet

Hehe her noen bilder av Theo i litt bløtere tilstand enn ellers:

Dette er fra første gang han bada, joa vi bada han i vasken

Bad1.jpg

Badingivasken1.jpg

Brr, er jo våt jo...

Blaut1.jpg

Skrevet

Her er min lille håpefulle i dusjen, ikke veldig komfertabel og i vannet, meeeget komfertabel:) Hun er blanding av Toller og badeand:)

post-1141-1186571034_thumb.jpg

post-1141-1186571180_thumb.jpg

Skrevet

tone179.jpg

Frk. Dinersen ble dytta ut i vannet, og det likte hun svært dårlig, tror jeg? hehe

tone035.jpg

Emma syns det er morsomt å løpe i vannet, men her ble det brådypt syns hun..

Skrevet

Stilig tråd:) 9kita er veldig glad i å bade. SÅ har noen bilder:

1juni23-1.jpg

Hun pleier å dykke sånn:) hehe!

25072007348-2.jpg

Her er vi på stranda:P Koser seg i bølgene!

25072007357-1.jpg

Hun begynnte å fryse litt, hehe. Måtte låne håndkle mitt!

06082007427.jpg

Godt å bade:)

06082007425-1.jpg

Her begynner hun å tørke litt:)

Skrevet
Mira når hun har bada..

i213503122_17809_7.jpg

i213503123_95993_7.jpg

Må bare legge ved bilde av min tidligere katt sara..

http://photos-238.ll.facebook.com/photos-l..._80667_6479.jpg

Åh, inn i granskauen, *ler* katten din så jo nærmest skummel ut. Men når det er sagt, så ser jo ikke akkurat mine noe koselige ut heller når de har blitt gjennomvåte.. og hvis jeg er den som har gjort det, så er det definitivt med mord i blikket når de ser på meg :S

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...