Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva står det på hundens IDbrikke?


MariJ

Recommended Posts

Nå bruker jeg nesten aldri halsbånd på zeta lenger, men før hadde jeg halsbånd med brikke der det stod at hunden var chipet,kontakt veterinær forann, og telefonnummer bak.. Ser ingen grunn til å ha navnet til hunden inngravert på brikken. Har man telefonnummer er jo det alt man trenger for å få tak i eier.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

på våres står det chippmerket(fått av vetten når dem ble chippet) på den ene og tlf på den andre, det burde strengt talt holde lenge.

Og klirringen er jo genial for da hører vi hvor de er når de går løs i skogen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ang det med stjeling, så er jeg faktisk ikke så redd for det. Har sikkert noe med hvor jeg bor og at jeg ikke har hørt om tilfeller av det her.

Heller ikke jeg, jeg tror at dersom noen hadde stjålet Tia, så hadde de fort levert henne tilbake (som Knott :) ). Nei, men det er ikke mye tyveri her, har faktisk aldri hørt om noe, da hadde jeg hørt om det. Og jeg tror ikke navnet på hunden har så særlig mye å si på om de stjeler hunden eller ikke. Dersom de virkelig ser en fin hund de vil stjele, så tar de den uansett, og lærer den heller et nytt navn..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Problemet mitt er jo at jeg alltid tar av halsbåndet når dem er løs :rolleyes:

Etter at jeg har sett to hunder sette seg fast i halsbånd, og en nabo fikk knekt nakken på bikkjen tar jeg det alltid av da hundene mine løper litt hardt i skogen og biter gjerne i hverandres halsbånd.

Så jeg stoler på Chipen (sjekker hver gang jeg er oss vet at den fungerer) og Blaze er øretatovert i tillegg.

Edit:

Jeg hadde ID merke på bringkobbelet til Blaze, der sto hennes navn og mitt mob.nr. Men etter at Blaze satt seg fast i ringen så tok jeg den av...

Helt enig. Jeg bruker aldri halsbånd når hunden er løs. Jeg bruker dermed markeringsbånd ( sånt tynt i orange, som ryker om hunden setter seg fast ). Der står det mobilnr og at hunden er chip merket.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...