Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny butikk Alnabru


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Vil bare tipse dere om at det er kommet en ny dyreforettning som bare er helt rå på Alnabru :icon_confused:

Diger, også selger dem en masse med ting som jeg ikke har funnet så mye av andre steder. Bla har dem masse Ruff Wear utstyr og da er jo muligheten der til å prøve. Dem har også Puppia og masse annet.

Jeg klarte ikke gå ut derfra uten en sele og en masse med hundegotter i løs vekt (Tryne, hjorte hjerte, Stutse kjøtt osv osv) :P

Skrevet

Ja den er skikkelig flott. Der har man alt man trenger, har de ikke, så skaffer de! Noen jeg kjenner kom ut derfa med en utrolig fin skinnseng til den pene sum av 4500!

Skrevet
Nøyaktig hvor på Alnabru ligger denne butikken? Hadde vært moro å ta en tur dit :icon_confused:

Den ligger på Alna senter. Ved siden av "barnas hus". I bygningen foran "toys'r'us" om du skjønner :P

Skrevet
Den ligger på Alna senter. Ved siden av "barnas hus". I bygningen foran "toys'r'us" om du skjønner :icon_confused:

Ah, da vet jeg hvor det er. Tusen takk, da tar jeg en tur dit snart :P

Skrevet

Ny og ny :closedeyes:

Hvert der 4 ganger allerede tror jeg. Åpnet vel i våres engang?!

Ja de har stort utvalg på noe, men jeg klarte ikke å finne et fint halsbånd som passet Bocca der.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Og til opplysning kan jeg fortelle at butikken på Alna vil i løpet av høsten ha egen dyrepleier og en "drop in" vetrinær ;) så dette må vel snart kunne kalles et skikkelig komplett hundesenter ;)

Ps: nei, jeg jobber ikke der, kjenner heller ikke sjefen, og kjenner heller ingen som jobber der om noen lurer :P

Skrevet

Har vært der et par ganger, men da mest i akvarieavdelingen.. Utrolig flott utvalg der også.

Men ja - det er en stor og flott forretning - har det mest utrolige til alle mulige dyr.

Jeg håper bare de greier å holde det gående der. Har vært stort sett alene i butikken der de gangene jeg har vært der, og selv om jeg har lagt igjen mer en nok penger der, så betaler det neppe særlig mye av kostnadene deres...

Men utstyr og sånt til hundene er så mye dyrere på dyreforretninger enn på utstillinger - så selv om de har et fantastisk utvalg, så sier lommeboken min ofte at det er lurer å kjøpe sånt andre steder, dessverre.

Susanne

Skrevet

Det er hvertfall greit om du skal prøve noe. Ser alltid en hund eller to der når jeg er innom. (var der senest idag i "matpausen" på skolen, og så hund der da også). Men er nok ganske greit å ta med inn der, det ligger jo ikke akkurat mitt i et senter, så du må tusle igjennom hele for å komme seg dit

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...