Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny butikk Alnabru


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Vil bare tipse dere om at det er kommet en ny dyreforettning som bare er helt rå på Alnabru :icon_confused:

Diger, også selger dem en masse med ting som jeg ikke har funnet så mye av andre steder. Bla har dem masse Ruff Wear utstyr og da er jo muligheten der til å prøve. Dem har også Puppia og masse annet.

Jeg klarte ikke gå ut derfra uten en sele og en masse med hundegotter i løs vekt (Tryne, hjorte hjerte, Stutse kjøtt osv osv) :P

Skrevet

Ja den er skikkelig flott. Der har man alt man trenger, har de ikke, så skaffer de! Noen jeg kjenner kom ut derfa med en utrolig fin skinnseng til den pene sum av 4500!

Skrevet
Nøyaktig hvor på Alnabru ligger denne butikken? Hadde vært moro å ta en tur dit :icon_confused:

Den ligger på Alna senter. Ved siden av "barnas hus". I bygningen foran "toys'r'us" om du skjønner :P

Skrevet
Den ligger på Alna senter. Ved siden av "barnas hus". I bygningen foran "toys'r'us" om du skjønner :icon_confused:

Ah, da vet jeg hvor det er. Tusen takk, da tar jeg en tur dit snart :P

Skrevet

Ny og ny :closedeyes:

Hvert der 4 ganger allerede tror jeg. Åpnet vel i våres engang?!

Ja de har stort utvalg på noe, men jeg klarte ikke å finne et fint halsbånd som passet Bocca der.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Og til opplysning kan jeg fortelle at butikken på Alna vil i løpet av høsten ha egen dyrepleier og en "drop in" vetrinær ;) så dette må vel snart kunne kalles et skikkelig komplett hundesenter ;)

Ps: nei, jeg jobber ikke der, kjenner heller ikke sjefen, og kjenner heller ingen som jobber der om noen lurer :P

Skrevet

Har vært der et par ganger, men da mest i akvarieavdelingen.. Utrolig flott utvalg der også.

Men ja - det er en stor og flott forretning - har det mest utrolige til alle mulige dyr.

Jeg håper bare de greier å holde det gående der. Har vært stort sett alene i butikken der de gangene jeg har vært der, og selv om jeg har lagt igjen mer en nok penger der, så betaler det neppe særlig mye av kostnadene deres...

Men utstyr og sånt til hundene er så mye dyrere på dyreforretninger enn på utstillinger - så selv om de har et fantastisk utvalg, så sier lommeboken min ofte at det er lurer å kjøpe sånt andre steder, dessverre.

Susanne

Skrevet

Det er hvertfall greit om du skal prøve noe. Ser alltid en hund eller to der når jeg er innom. (var der senest idag i "matpausen" på skolen, og så hund der da også). Men er nok ganske greit å ta med inn der, det ligger jo ikke akkurat mitt i et senter, så du må tusle igjennom hele for å komme seg dit

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...