Gå til innhold
Hundesonen.no

Tyggis under poten


Peers

Recommended Posts

Skrevet

Jada, dyret klarer det meste... I løpet av tur i dag har han fått en tyggis under den høyre frampoten, tyggisen sitter fast i både en tredepute og pelsen mellom putene. Jeg har fått vekk en del, men det sitter fortsatt noe igjen som jeg foreløpig ikke har fått av. Er litt redd for å rive, røske og skrape for mye i det, i fare for å "ødelegge" tredeputen og gjøre det ømt. Med tanke på at han skal på utstilling i helgen vil jeg helst unngå at han får vondt når han løper. Er det noen som har tips til hvordan jeg kan få det vekk uten å "skade" han? Den sitter virkelig godt fast, og er tråkket ganske godt inn.

Regner med at det er litt ubehagelig for han å ha den der, i tillegg til at det lukter peppermynte av foten hans... <_<

Guest Just me!!
Skrevet

Hmm, pinsett? Vi har hatt flere slike tyggisulykker vi og, men da "heldigvis" bare rett på pelsen.

Skrevet

Fotkrem skal lukte peppermynte :Laugh:

Tja, de gangene jeg har sovna med tyggis i munn og våkna opp med all tyggisen i håret så har jeg brukt såpe, zalo er effektivt. Jeg tror ikke at det skal være skadelig for hundepoter, annet enn at han blir veldig rein. Fyll en bøtte med lunkent vann og en god skvett zalo og putt labben hans oppi der. Da burde det løsne.

Skrevet

Pelsen har jeg egentlig klart å redde, klippet det rett og slett av (har ikke så mye å si på det estetiske, med tanke på at det er på et sted som ikke synes...). Tredeputen er verre, der sitter det virkelig fast. Dersom Zalo ikke er "farlig" for hund kan jeg selvfølgelig prøve dette, med et håp om at det løsner.

Skrevet

Hm, jeg får det for meg at du skal kjøpe plasterfjerner på apoteket.. Jeg har tidligere hatt en slik flaske (barn og plaster i huset liksom :)) og den fikk jeg virkelig nytte for UTENOM bare til plasterrester. Det er nok endel alkohol i den (tror jeg), men jeg innbiller meg at tyggisresten vil forsvinne fort når du tar det på (altså, hell litt på en bomullsdott og gni det vekk), så smører du bare på noe potesalve eller et eller annet for å gi tredeputen litt fuktighet tilbake!

Gi en tilbakemelding på hvordan det gikk da!

Skrevet

Kanskje det funker å gni en isbit mot det? Får man tyggis på klær skal man putte dem i fryseren liksom... Skjønt, det kan vel bli litt kaldt for ham! :Laugh:

Misunner deg ikke jobben med å fjerne den forresten, jeg blir kvalm bare av tanken...

Skrevet
Kanskje det funker å gni en isbit mot det? Får man tyggis på klær skal man putte dem i fryseren liksom... Skjønt, det kan vel bli litt kaldt for ham! :Laugh:

Misunner deg ikke jobben med å fjerne den forresten, jeg blir kvalm bare av tanken...

Synes det er fryktelig ekkelt selv, jeg kan ikke fordra brukte tyggiser <_<

Prøvde å gni den vekk med en myk svamp mens jeg badet han i går, uten stort hell. Må tydeligvis gå hardere til verks, så da sier jeg takk for alle tips foreløpig i denne tråden! Får prøve noe av det som er nevnt her, djevelskapen skal bort...

Skrevet
Synes det er fryktelig ekkelt selv, jeg kan ikke fordra brukte tyggiser <_<

Prøvde å gni den vekk med en myk svamp mens jeg badet han i går, uten stort hell. Må tydeligvis gå hardere til verks, så da sier jeg takk for alle tips foreløpig i denne tråden! Får prøve noe av det som er nevnt her, djevelskapen skal bort...

Helt seriøst så tror jeg at plasterfjerner tar dette.. Det er jo videre beregnet på menneskehud, så det bør iaf potene til uhellskråken tåle.

Du måå bare prøve dette! Hvis det funker (noe det faktisk bør gjøre.. jeg har fjernet tyggis fra dashbordet i bilen med det), så funker det kjapt også. Du må ikke sitte og gnikke og gnure lenge!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...