Gå til innhold
Hundesonen.no

Tilbrede svinelever


Helene

Recommended Posts

Skrevet

Har en svinelever liggende i frysen som jeg tenkte å ta opp og lage godbiter til hunden av. Noen gode tips til hvordan best tilbrede den?

Har fått tips om å først koke den, deretter ha den i stekeovnen på 50grader over natta, er dette det beste? Skal ikke skryte på meg at jeg er noen kløpper på kjøkkenet verken på menneskemat eller hundemat, utover tørrfôr og oppkutting av ymse godbiter. :)

Skrevet

Jeg har bare erfaring med fårelever og storfelever, men vil anta det er likt med svin.

Jeg koker leveren en times tid (til den blir "grå" helt gjennom) så skjærer jeg den opp i biter og har den i ovnen i et par tre timer på 100 grader. Jeg liker at den er litt myk i midten, hundene syns det er enda mere snask da :)

Anbefaler å ha god lufting på kjøkkenet hele prosessen, lukter mindre godt til tider spør du meg :) Men hundene syns det lukter himmel! :)

Skrevet

Dropper kokingen jeg, og skjærer og klipper leveren i små små biter og har det utover bakepapir. Lar det stå på 50 - 75grader lenge, gjerne over 12 timer. Har jeg det litt travelt fyrer jeg opp temperaturen til 100 grader. Jo høyere tempereatur jo mer lukt. Bikkjene elsker det uansett. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...