Gå til innhold
Hundesonen.no

John Lennon


Nokia

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Lille snøleoparden! Kjempesøt :)

Jeg har en feit rød-tiger her. Masse pels og godt humør på han. Skikkelig kosepus! Han ligner en renraset skogkatt.

Nå venter han på middagen og gløtter på Far på kjøkkenet. Deler sofa med Tigern (som han heter), hans mor Jasmin, og dachsejenta vår Kajsa. Hilser til dere fra oss (inkludert Fant på gulvet)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Stripert, genialt :icon_redface:

Pusen er blitt 1 år, og selv om han egentlig er ganske spinkel synes jeg han, eh, er blitt ganske stor/kraftig. Han er en morsom skrue, forfølger nabokatten, er ute omtrent hele tiden og kommer bare inn for å spise, før han stikker ut igjen. Men det aller morsomste (hmm, morsomt og morsomt) er at han ikke har fått mørkere stemme i det hele tatt, høres ut som ei mus! Derfor det nye kallenavnet "Musa". Når han maler høres han derimot ut som en flymotor :ahappy:

Han gjør så mye rart også, her om dagen lå han ved siden av ovnen (en sånn smal sak som står på gulvet), med en liten ball. Da jeg kom forbi trillet den akkurat under ovnen og fram på baksiden, så jeg trillet den tilbake samme veien, og da dyttet han den tilbake med poten! Og sånn holdt vi på i en evighet :lol:

post-433-1210136523_thumb.jpg

post-433-1210136534_thumb.jpg

post-433-1210136548_thumb.jpg

post-433-1210136564_thumb.jpg

post-433-1210136581_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...