Gå til innhold
Hundesonen.no

John Lennon


Nokia

Recommended Posts

Skrevet

I går hentet vi vår nye kattunge, nemlig John Lennon. Han er født 26. april 2007, og er meget kosete og leken. Han lukter vaskemiddel og liker leverpostei, og så kan man ha drakamp med ham.

post-433-1185974822_thumb.jpg

post-433-1185974835_thumb.jpg

post-433-1185974847_thumb.jpg

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Lille snøleoparden! Kjempesøt :)

Jeg har en feit rød-tiger her. Masse pels og godt humør på han. Skikkelig kosepus! Han ligner en renraset skogkatt.

Nå venter han på middagen og gløtter på Far på kjøkkenet. Deler sofa med Tigern (som han heter), hans mor Jasmin, og dachsejenta vår Kajsa. Hilser til dere fra oss (inkludert Fant på gulvet)

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Skrevet
EDIT: først NÅ ser jeg hvor mye kraftigere han faktisk er blitt :icon_redface:

Jepp, feitingen. :lol: Hadde vært moro å se hvor stor forskjell det er mellom han og Alfa siden det bare er noen få dager mellom dem. :lol: Han er fin da. :blink:

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Åhh.. den var jo bare helt skjønn. Hadde en katt som lignet veldig på den da jeg var liten som het Stripert. Sånn stripete som det din er. Synes slike katter er helt skjønne.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Stripert, genialt :icon_redface:

Pusen er blitt 1 år, og selv om han egentlig er ganske spinkel synes jeg han, eh, er blitt ganske stor/kraftig. Han er en morsom skrue, forfølger nabokatten, er ute omtrent hele tiden og kommer bare inn for å spise, før han stikker ut igjen. Men det aller morsomste (hmm, morsomt og morsomt) er at han ikke har fått mørkere stemme i det hele tatt, høres ut som ei mus! Derfor det nye kallenavnet "Musa". Når han maler høres han derimot ut som en flymotor :ahappy:

Han gjør så mye rart også, her om dagen lå han ved siden av ovnen (en sånn smal sak som står på gulvet), med en liten ball. Da jeg kom forbi trillet den akkurat under ovnen og fram på baksiden, så jeg trillet den tilbake samme veien, og da dyttet han den tilbake med poten! Og sånn holdt vi på i en evighet :lol:

post-433-1210136523_thumb.jpg

post-433-1210136534_thumb.jpg

post-433-1210136548_thumb.jpg

post-433-1210136564_thumb.jpg

post-433-1210136581_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...