Gå til innhold
Hundesonen.no

John Lennon


Nokia

Recommended Posts

Skrevet

I går hentet vi vår nye kattunge, nemlig John Lennon. Han er født 26. april 2007, og er meget kosete og leken. Han lukter vaskemiddel og liker leverpostei, og så kan man ha drakamp med ham.

post-433-1185974822_thumb.jpg

post-433-1185974835_thumb.jpg

post-433-1185974847_thumb.jpg

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Lille snøleoparden! Kjempesøt :)

Jeg har en feit rød-tiger her. Masse pels og godt humør på han. Skikkelig kosepus! Han ligner en renraset skogkatt.

Nå venter han på middagen og gløtter på Far på kjøkkenet. Deler sofa med Tigern (som han heter), hans mor Jasmin, og dachsejenta vår Kajsa. Hilser til dere fra oss (inkludert Fant på gulvet)

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Skrevet
EDIT: først NÅ ser jeg hvor mye kraftigere han faktisk er blitt :icon_redface:

Jepp, feitingen. :lol: Hadde vært moro å se hvor stor forskjell det er mellom han og Alfa siden det bare er noen få dager mellom dem. :lol: Han er fin da. :blink:

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Åhh.. den var jo bare helt skjønn. Hadde en katt som lignet veldig på den da jeg var liten som het Stripert. Sånn stripete som det din er. Synes slike katter er helt skjønne.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Stripert, genialt :icon_redface:

Pusen er blitt 1 år, og selv om han egentlig er ganske spinkel synes jeg han, eh, er blitt ganske stor/kraftig. Han er en morsom skrue, forfølger nabokatten, er ute omtrent hele tiden og kommer bare inn for å spise, før han stikker ut igjen. Men det aller morsomste (hmm, morsomt og morsomt) er at han ikke har fått mørkere stemme i det hele tatt, høres ut som ei mus! Derfor det nye kallenavnet "Musa". Når han maler høres han derimot ut som en flymotor :ahappy:

Han gjør så mye rart også, her om dagen lå han ved siden av ovnen (en sånn smal sak som står på gulvet), med en liten ball. Da jeg kom forbi trillet den akkurat under ovnen og fram på baksiden, så jeg trillet den tilbake samme veien, og da dyttet han den tilbake med poten! Og sånn holdt vi på i en evighet :lol:

post-433-1210136523_thumb.jpg

post-433-1210136534_thumb.jpg

post-433-1210136548_thumb.jpg

post-433-1210136564_thumb.jpg

post-433-1210136581_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
    • Ser helt legit ut. De har organisasjonsnummer, masse info. Familien ser ut til på drive et konsern av nettbutikker.  https://skotner.net/ 
    • Noen som vet om netzoo.no er trygg? Står norsk butikk i Sandefjord ? Aldri hørt om før.
    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...