Gå til innhold
Hundesonen.no

blårev til salgs


Fillerya

Recommended Posts

Skrevet

Blårev og Fjellrev er ikke helt det samme, blårev er svært vanlig i pelskåper.. Reven er antageligvis etterkommer av farmdyr..

Forøvrig; nei, det er ikke lov å holde Fjellrev i fangenskap.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg møtte en som hadde en sånn rev. han hadde fått lov til å ha den siden han ikke reagerte på den alergisk. Den oppførte seg helt som en vanlig hund, og hadde gått på dressur kurs og det hele.

Skrevet

Det er fullt lov å holde blårev i fangenskap. Det finnes så vidt jeg vet ikke viltlevende blårev, med mindre noen har rømt :wub:. De blir pelskåpe alle man, bortsett fra de som er kjæledyr.

Jeg har selv kjent en blårev som var kjæledyr og den fungerte helt fint som det og var bestis med hunden (men ikke kaninene vel og merke)

Skrevet

Wow! Kan de bli så tamme altså? :wub: Trodde de var helt ville jeg..

Kanskje jeg skal vurdere en sånn en. Bortsett fra de kanin-problemet da.. :closedeyes:

Skrevet

En blårev er ikke et viltlevende dyr i norge. Den er like tam som kuer, sauer, griser etc og blir holdt på samme måte (bare at blåreven aldri slipper ut av det lille buret sitt og at de blir holdt for pelsens del, ikke kjøttet). De er svært svært kjælne.

Blåfargen er en mutasjon.

Blåreven klarer seg ikke særlig godt ute i naturen på egenhånd, derfor er det lite smart av idealister som NOAH etc å slippe de ut. (selv om jeg er enig i poenget, har jeg svært lite til overs for metodene)

Rever er hyggelige kjæledyr på sin måte men de kan SKRIKE. Spesiellt skriker tispene rundt løpetid.

Det er vel derfor de ikke har blitt motedyr riktig enda . Litt kjipt med en skrikende rev i en fancy leilighet i Paris liksom :lol:

Skrevet

Er det disse revene som STINKER også? Mener å ha lest om en pelsrev som blir holdt i fangenskap pga pelsen, og disse skulle visst være ekstremt "tamme" av seg hvis man har valpen fra den er liten som en vanlig valp. Derimot skulle de visst STINKE skikkelig ille, og det var visst derfor folk flest ikke valgte å ha seg en sånn som kjæledyr?

EDIT: Ok, fant ingenting om kroppslukt, haha.

Blårev er en slags samlebeskrivelse for alle de andre fargevarietetene. Den stålblå fargen er et resultat av en spontan mutasjon. Blåreven holder stor sett til på snøfattige øyer i arktiske strøk, noe som trolig er årsaken til den mørke pelsen, der mørk pelsfarge gir bedre kamuflasje. Den finnes ikke naturlig i Norge. Blårevpels er mest ettertraktet og best betalt. Blåreven feller gjerne vinterpelsen i mai i arktiske strøk og har sommerdrakt fram til september. Oppdrettet blårev gir gjerne ett lysere (mer sølvfarget) inntrykk enn vill blårev.

Blåreven er litt vennligere enn de andre revene på grunn av denne spontane mutasjonen, og den er derav blant de få dyrene som kan undertrykke instinkter. Den har lett for å bli hengiven mot mennesker, og er derfor det nærmeste du kommer et tamt villdyr.

Den er sosial, som andre rever, og lever ofte i flokk. I oppdrett blir den selvfølgelig større og lysere enn de ville. ((Dette kan endres etter behov))

-Wikipedia.no om blårev og andre rever

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...