Gå til innhold
Hundesonen.no

Chihuahua


Taz

Recommended Posts

Det er jo helt syke priser! Folk vet å presse opp prisene når de er så populære ihvertfall.. :D  

Fortsetter prisen å øke så sinnsykt, så må jeg bli rik før jeg har råd til en chi..

Kan jo kjøpe en hest istedenfor til den prisen.. ;)

Men jeg kommer aldri til å bruke så mye penger, på en så liten hund..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må sige at folk som gir 20.000 kr for en hund, selv må være utrolig dumme og desperate. Ville ikke givet så mange penge for en hund. Det er jo trods alt en hund. Kunne fått mye andre fine ting for 20.000 kr.. Nei der må finnes en grænse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer nu an på hvad det er for en hund. Jeg forstår umiddelbart heller ikke at nogen vil give 20.000 for en "tilfældig" valp. Men indenfor alvsarbejde fx er det så vidt jeg ved ikke unormalt at skulle op i 6 cifrede tal for en god avlshund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må sige at folk som gir 20.000 kr for en hund, selv må være utrolig dumme og desperate. Ville ikke givet så mange penge for en hund. Det er jo trods alt en hund. Kunne fått mye andre fine ting for 20.000 kr.. Nei der må finnes en grænse.

Jeg tror jeg kunne gitt 20.000 kr for en helkupert dobberman *sikle* :D Men ikke hva som helst da allså! Jeg skulle sjekka linjene ordentlig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har fått svar!

Her er svaret:

hej!

valparna är importerade och imp. valpar är dyrare då det är mycket omkostnader . och dessutom kan man ta upp till 25 000 kronor för en chihuahua idag , kolla på www.blocket.se så får du se vad folk säljer utan papper.

mvh anneli

Ok...så denne damen er faktisk ikke ILLE dersom vi ser på de dyreste, jeg tror man kan greie å få valper av henne til under 20 000 pga det som står i annonsen.

MEN SE HER DA!! Jeg søkte på chihuahua på den addressen hun ga meg :-o

http://www.blocket.se/view/5302709.htm?cal...&l=0&c=1&city=0

Her har dere to valper uten bilde til 25 000

http://www.blocket.se/view/5634461.htm?cal...&l=0&c=1&city=0

Fant også en blanding av chi+papillon til 8500...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er helt sinnsykt. Jeg synes egentlig det burde være regler i NKK for hvor mye en så og så gammel hund av den og den rasen koster, noe i likhet med hvordan det er med kaniner. Da kan jo ikke folk som selger utenom NKK presse prisene så høyt. Det ville iallefall vært fint å ha!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om rasen er liten eller ikke har vel ikke noe å si for prisen. Men at en hvilken som helst hund skal koste så mye - det er litt merkelig. Det blir som om chihuahua'en er et dyrt klesmerke, mens de fleste andre hunder er H&M. Eller som at det er hundeverdens porsche :) Men det er sånt som skjer når hunder blir populære blant kjendiser :

Og nei - den siste hunden der ser ikke ut som en chihuahua. Bare se på andre bilder av chi-valper, de er jo mye kraftigere og mer "firkantet". Men kanskje den bare er slank..? Hmmm :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...