Gå til innhold
Hundesonen.no

Chihuahua


Taz

Recommended Posts

Det er jo helt syke priser! Folk vet å presse opp prisene når de er så populære ihvertfall.. :D  

Fortsetter prisen å øke så sinnsykt, så må jeg bli rik før jeg har råd til en chi..

Kan jo kjøpe en hest istedenfor til den prisen.. ;)

Men jeg kommer aldri til å bruke så mye penger, på en så liten hund..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må sige at folk som gir 20.000 kr for en hund, selv må være utrolig dumme og desperate. Ville ikke givet så mange penge for en hund. Det er jo trods alt en hund. Kunne fått mye andre fine ting for 20.000 kr.. Nei der må finnes en grænse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer nu an på hvad det er for en hund. Jeg forstår umiddelbart heller ikke at nogen vil give 20.000 for en "tilfældig" valp. Men indenfor alvsarbejde fx er det så vidt jeg ved ikke unormalt at skulle op i 6 cifrede tal for en god avlshund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må sige at folk som gir 20.000 kr for en hund, selv må være utrolig dumme og desperate. Ville ikke givet så mange penge for en hund. Det er jo trods alt en hund. Kunne fått mye andre fine ting for 20.000 kr.. Nei der må finnes en grænse.

Jeg tror jeg kunne gitt 20.000 kr for en helkupert dobberman *sikle* :D Men ikke hva som helst da allså! Jeg skulle sjekka linjene ordentlig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har fått svar!

Her er svaret:

hej!

valparna är importerade och imp. valpar är dyrare då det är mycket omkostnader . och dessutom kan man ta upp till 25 000 kronor för en chihuahua idag , kolla på www.blocket.se så får du se vad folk säljer utan papper.

mvh anneli

Ok...så denne damen er faktisk ikke ILLE dersom vi ser på de dyreste, jeg tror man kan greie å få valper av henne til under 20 000 pga det som står i annonsen.

MEN SE HER DA!! Jeg søkte på chihuahua på den addressen hun ga meg :-o

http://www.blocket.se/view/5302709.htm?cal...&l=0&c=1&city=0

Her har dere to valper uten bilde til 25 000

http://www.blocket.se/view/5634461.htm?cal...&l=0&c=1&city=0

Fant også en blanding av chi+papillon til 8500...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er helt sinnsykt. Jeg synes egentlig det burde være regler i NKK for hvor mye en så og så gammel hund av den og den rasen koster, noe i likhet med hvordan det er med kaniner. Da kan jo ikke folk som selger utenom NKK presse prisene så høyt. Det ville iallefall vært fint å ha!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om rasen er liten eller ikke har vel ikke noe å si for prisen. Men at en hvilken som helst hund skal koste så mye - det er litt merkelig. Det blir som om chihuahua'en er et dyrt klesmerke, mens de fleste andre hunder er H&M. Eller som at det er hundeverdens porsche :) Men det er sånt som skjer når hunder blir populære blant kjendiser :

Og nei - den siste hunden der ser ikke ut som en chihuahua. Bare se på andre bilder av chi-valper, de er jo mye kraftigere og mer "firkantet". Men kanskje den bare er slank..? Hmmm :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...