Gå til innhold
Hundesonen.no

blanding for 10000 kr?!


monica_n

Recommended Posts

Skrevet

De mener vel at pga det er chihuahua i den så trekker det opp prisen fordi chihuahua prisene er så sykt høye fra før [-X

Skrevet

det der MÅÅÅ være skrivefeil! De må ha ment 1000 men skrevet en null for masse! :-o

Kanskje jeg skal parre Pito med en miniatyrrase og selge dem for en 15 000 kr. Da får jeg iallefall dekket studiene mine *himle med øynene*

Skrevet

Tja, IW er en relativt dyr rase - om jeg mixer med en chi blir det vel passelig dyre blandingsvalper tenker jeg.

Kan sikkert ta 10 000,- for dem!

Skrevet
Tja, IW er en relativt dyr rase - om jeg mixer med en chi blir det vel passelig dyre blandingsvalper tenker jeg.  

Kan sikkert ta 10 000,- for dem!

Ser for meg parringen jeg :D

Skrevet

for en idiot jeg er da :? , sitter her og selger valper for 8000,- med alle papirene i orden, når jeg kunne tatt så mye mere for dem uten papirer og kallt dem for blandingshunder(det er jo miniatyr hunder det jeg avler på også da, de ligger på 7-10 kg i vekt så det er ikke store hunder det er snakk om) :D;)

som jeg har sagt tidligere det finnes så altfor mangen useriøse folk der ute somselger hunder.

Skrevet
for en idiot jeg er da :? , sitter her og selger valper for 8000,- med alle papirene i orden, når jeg kunne tatt så mye mere for dem uten papirer og kallt dem for blandingshunder(det er jo miniatyr hunder det jeg avler på også da, de ligger på 7-10 kg i vekt så det er ikke store hunder det er snakk om) :D  ;)  

som jeg har sagt tidligere det finnes så altfor mangen useriøse folk der ute somselger hunder.

:P:P

Den va bra Lazita. Bra poeng.. hehe.. :P

Skrevet

:P:P

Den va bra Lazita. Bra poeng.. hehe.. :P

bra du tok ironien min der ja, tror mangen hadde sett rart på meg hadde jeg kommet med en slik komentar ellers ja

Skrevet

What?! Her driver jeg seriøst avl og leiter meg i hjel etter rette hunder å pare, jeg reiser på utstilling, røntger, skjekker helsestatus bak til 10 ledd... og tar 9000.... Åsså skal en chi blanding med en annen "dvergrase" (hvilken rase er det forresten?!) komme å ta 10 000 !?!

:D;)

Skrevet

Hu har ikke skrivd noe om vokterinstingtet engang :-o

Begge disse oppdretterene er useriøse etter min mening! Ville ikke hatt valp fra noen av de om jeg hadde fått betalt for det!

Som sagt i en annen tråd, ei jeg har hørt har hatt KO, sa den var ekstrem til å vokte + at den var ganske aggressiv og måtte leve bak et gjerde hele livet..

Og at i USA må man søke om få kjøpe :? KOSELIG FAMILIEHUND, DERE!

Skrevet

Blir ikke akkurat overrakset over prisen på de blandingshundene nei. Det er jo ganske vanlig å selge miniatyrblandinger til samme pris som renrasede. Er i alle fall ikke første gangen jeg har sett det. Så en blanding med CC en gang, husker ikke hva den andre rasen var, men de kosta vel 12.000 eller noe. Over 10 i alle fall.

Skrevet

Ja, spesielt i sverige er det helt sykt. vi nordmenn hang litt etter, men begynner å komme oss :wink: [-X

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...