Gå til innhold
Hundesonen.no

råfôring vs tørrfôr


Benedicte

Recommended Posts

heju!

jeg har begynnt å fore min whippet rått nå.. enkelt og greit fordi hun ikke rørte tørrfor for alt i verden!

jeg personlig tror det er bedre og råfore, fordi det var dette hunden er bygget for å spise, og det ineholder ikke karbohydrater, OG (stort pluss) det er billigere!

litt mer jobb kanskje, men det er verdt det når man ser hunden smaske i seg kjøttet;)

min hund virker som hun fungere veldig godt på det, har ikke foret med det så lenge, men merker forskjell i avføring allerede=)

og sist men ikke minst hun ELSKER det :D:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har argumenter for og mot?

Og please, med tørrfôr mener jeg ikke drittfôr fra dagligvarebutikken som bare består av korn og veg. proteiner.

Foret en periode med V&H, noen av fordelene er jo allerede nevnt, god smaklighet (Birk er litt sær og han elsket det!), bra pris og hundene fikk bra pels og lite avføring.

På minussiden, labbisen ble aldri mett og lett overvektig, litt gris, og det som ble avgjørende for at jeg synes tørrfor var greiere når man skulle reise, ettersom man er avhengig av tilgang på kjøleskp/frys alt ettersom hvor lenge man skal være vekke.

Med tørrfor blir labbisen mett, hver dag!

Man kan ta med seg så mye man vil på reise uten kjølebag i bilen, går man tom er det lett å få tak i mer.

Nå har jeg også funnet et for som pyrredyret liker godt så da er jeg fornøyd :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Det var en enkel avgjørelse for meg: jeg er rett og slett allergisk mot hunder som spiser tørrfôr. Men jeg ønsker å gi en variert sammensetting av mat, så jeg kombinerer Vom & Hundemat med diverse andre kjøttråvarer. Siden hundene er vant til variasjon, kan jeg fint gi dem mat fra dagligvarebutikken når jeg er ute og reiser: fiskepudding, en boks leverpostei, en svinekotelett, etpar pølser, eller hva jeg nå får tak i. Men som regel tar jeg med en kjøleboks med fire-fem kalkunhalser til hver av hundene, hvis jeg f.eks. skal på utstilling en helg. De holder seg fint i kjøleboksen, med fryseelementer, etpar dager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...