Gå til innhold
Hundesonen.no

St. Bernhard


Tyra

Recommended Posts

Er det egentilig meningen og fortele om rasen sin her??

I såfal jeg gjør det jeg.

Jeg har en nydelig st.bernhardstispe :P som sikert de fleste har skjønt.

St.Bernhard er en nydelig stor bamse med heng liper og øyne, og slager en god del. I røyteperioden er det jo myyyyyyyye pels som skal av #-o . Folk mener det er mye pelstel på en st.bernhard men da må jeg nok si nei. Jeg snakker om langhåret st.bernhard no ja ikke korthåret. Det eneste du må pase på når det gjelder pelsen er halen og bak ørene fordi det er der den har lengst pels. Disse store hundene er noen gode sjæledeger, det står kos i øynene på de dagen lang. Her har du Wilmas dager består av kos, rape og sove, vis vi tar bort turene og maten.

En st.bernhard er jo ganske latt da må jeg si. De blir jo lett sjalue på andre dyr vertfal Wilma, men det gode og mest positive med dem er jo så klart all den kjærligheten den har til eieren sin.

Men det negative med Wilma er vis jeg og typen min begyner og lekeslos da beskyter hun han, (sikert fordi han er gutt hehe :D;) )

De er jo vakre st.bernharden??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja st. bernard er noen store kosebamser! Ei veninne av meg hadde en som het Thea. Stor og klossete. Det jeg syns er litt dumt, er at de sikler mye. Og har litt mye hår, ellers kunne sikkert jeg ha hatt en. Eller vet ikke helt. Liker store hunder, men st. bernard er litt slapp i kroppen liskom. Men de er såå søøøte!!! :D Skjønner godt at du liker rasen! Og er stolt av hunden din! Du må legge ut flere bilder av ho så vi får se!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva heter rassen til den hunden som er mellom beinene til hunden, naboen har en slik som heter Trol brukte og gå tur med den før jeg fikk Wilma, glemmer altid hva rasen heter.

Det er min Tini! Hun er en Boston terrier!

hmmm Skal prøve og finne ut hvilken kennel hun kommer fra jeg! Husker ikke helt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Askim...

Men må desværre megjelle at Nelly er syk nå, veldig syk..

Hun ble for noen uker siden bitt av hoggorm.

HUn gikk på antibiotika og hun så ut til og bli bedre. Men når antibiotika kuren var ferdig ble hun hoven igjen..

Hun har nå gått på 3 antibiotika kurer og hun er forsatt veldig dårlig..

Så vi vet ikke hvordan det går... :)

Hun har det ikke bra om dagen..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Askim...

Men må desværre megjelle at Nelly er syk nå, veldig syk..

Hun ble for noen uker siden bitt av hoggorm.

HUn gikk på antibiotika og hun så ut til og bli bedre. Men når antibiotika kuren var ferdig ble hun hoven igjen..

Hun har nå gått på 3 antibiotika kurer og hun er forsatt veldig dårlig..

Så vi vet ikke hvordan det går... :)  

Hun har det ikke bra om dagen..

Huff, så trist :D :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...