Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi vil begynne med spor


Puddeldamen

Recommended Posts

Skrevet

Har to hunder som jeg gjerne vil prøve til spor. Har hørt fra flere at de er dyktige. Har ikke prøvd noe særlig selv.

Så finnes det noe kurs eller noe slikt her i Bergen?

og åssen fungerer kursene? :rolleyes:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fjellanger har helt sikkert kurs. Vanligvis møter du opp med hund og sporsele og line (hvis ikke får du sikkert kjøpt der). Så legger de ut et spor, og hjelper deg og hunden i gang. Har ikke vært på så utrolig mange sporkurs, men de begynner sikkert med å sette dere på sporet. :icon_confused: Noen legger ut godbiter i hvert fotspor, andre bruker synspåvirkning (eier går ut sporet og sitter igjen mens instruktøren leder hunden gjennom sporet til eier), andre girer opp hunden på fx kong, og legger såkalt slepe-spor (sleper kongen etter seg), og legger kongen igjen på slutten, så får hunden gå og spore opp kongen og leke med den.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...