Gå til innhold
Hundesonen.no

Nye bilder av Phoebe (sheltie)


PhoNuLi

Recommended Posts

  • Svar 129
  • Created
  • Siste svar

Oi, for en tilfeldighet :o

Vet du noe om hvordan han gjør det på utstilling? og hvordan gemyttet hans er?

Vel, han er jo både britisk og norsk champion, så han er jo pen selvfølgelig. Han ble beste hannhund på spesialen i juni, av 118 påmeldte hunder. Ikke verst det :P Han har et godt gemytt såvidt jeg vet ihvertfall, som alle hundene til Finn Helge har.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, han er jo både britisk og norsk champion, så han er jo pen selvfølgelig. Han ble beste hannhund på spesialen i juni, av 118 påmeldte hunder. Ikke verst det :o Han har et godt gemytt såvidt jeg vet ihvertfall, som alle hundene til Finn Helge har.

Så flott da:D Jeg synes også han er utrolig flott.

Mammaen til Phoebe er også norsk champion, så det blir spennende å se hvordan vårt lille nurk gjør det på utstilling :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og lillesøs var på tur med Phoebe i dag, rett oppi skogen her :)

Først trente vi litt på å gå i bånd. Det gikk egentlig ganske fint, men hun er litt ukonsentrert.

Etter det fikk hun løpe litt fritt, samtidig som vi øvde litt på innkalling!

101_0116.jpg

Vi gikk et lite stykke inn i skogen, hvor hun fint kan løpe. I begynnelsen var hun så uskyldig og lydig som bare det..

Men det tok ikke lang tid før villdyret i henne dukket opp, hun løp plutselig som en gal :) Det vare selvfølgelig umulig å få oppmerksomheten hennes, men hun koste seg i hvertfall! Selv om jeg blir litt redd når hun løper så voldsomt..

101_0117.jpg

101_0119.jpg

101_0120.jpg

Og plutselig fant hun ut at hun skulle stikke av.. ;) Frøkna var på vei hjem, men jeg klarte å stoppe henne..

101_0121.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så da tok jeg på henne båndet og gikk videre..

101_0122.jpg

Når hun begynte å roe seg ned litt, slapp vi henne igjen.

101_0133.jpg

Så trallet hun en liten vise for oss :)

101_0135.jpg

Den hørtes slik ut: "voff-voff, *sutre sutre*, voff"

(hun ble fortvila da hun ikke kom seg ned fra en stein, og begynte å bjeffe og sutre)

hun kommer somregel da vi roper!

101_0136.jpg

Hun snuste, gravde og tygget som bare det på alt det spennende som var å oppleve:

101_0142.jpg

101_0145.jpg

101_0159.jpg

101_0157.jpg

101_0158.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Meg og Phoebe ble igjen, mens lillesøster tok seg en tur lenger opp i skogen. Det tok litt tid før Phoebe merket at hun var borte..men da hun fant det ut ble hun helt forvirra stakkars, og løp for å finne henne[smilie=tongue.gif]

101_0161.jpg

101_0162.jpg

101_0163.jpg

Fine jenta mi<3

101_0167.jpg

101_0168.jpg

101_0172.jpg

101_0182.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...