Gå til innhold
Hundesonen.no

aktive innen LP?


linniogamy

er u aktiv innen <LP  

9 stemmer

  1. 1.

    • LP er noe tull
      0
    • ja, elsker LP
      6
    • nei, driver bare med det for og ha noe og gjøre
      3


Recommended Posts

Skrevet

hei driver dere aktivt innen LP?

jeg driver aktivt innen LP med tolleren min på 17 mnd.

vi deltar enda i kl 1 mn satser på opprykk innen året er omme.

Skrevet

Kan du ikke legge inn et alternativ for de som ikke driver med LP, men likevel ikke synes det er noe tull? :D Jeg har ikke hund nok eller energi nok til det, men synes det virker utrolig interessant og morsomt!

Skrevet

Man kan vell ikke akkurat kalle seg aktiv innen LP med en valp på snart 4 mnd? ;) Men satser på å prøve meg på bronsemerket!! :D

Skrevet

Får si eg driver aktivt eg også, selv om eg ennå ikke har debutert, men trener lp hver eneste dag og er klar til å starte, men blir så nervøs.. redd for at alt kommer til å gå i dass, :roll: og da gjør det vel det også :wink: hehe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...