Gå til innhold
Hundesonen.no

Søke om å ta med medikamenter til utlandet?


Turnip

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tatt endel forhåndsregler da jeg alltid blir syk i utlandet og enten må ha lege eller blir lagt inn på sykehuset, så legen min har skrevet ut endel medisiner for akutt oppkast og diare, og kvamestillende. Er noen tabletter jeg tar innimellm pga ryggkramper jeg får om natten, (Rivotril)

Må jeg søke om å få ha med de i landet eller blir de tatt fra meg og jeg får evt lignende produkter der, litt skummelt akkurat det fordi jeg har salmonella, og er mye jeg ikke tåler også av medisiner.. Så lurer litt her bare :whistle:

Skrevet

Jeg har aldri hørt at du må søke om å ta med deg medisiner inn i andre land.

Men jeg vet det er lurt (og i enkelte tilfeller pålagt) å ta med en attest fra apoteket om at medisinene er dine, dvs skrevet ut til deg. Spesielt om du reiser med medisinene i håndbagasjen og du må igjennom passkontrollen. Husk å ha medisinene i orginalforpakning.

Har du flytende medisiner er det spesielt viktig at du har attest fra apoteket/lege, og alt i orginalpakningen, det er utrolig hva som kan bli mistenkt for sprengstoff for tiden..

Jeg har aldri opplevd noe problemer med å reise med medisiner, selv ikke da jeg reiste rundt i Sør Amerika, med små gjennomsiktige plastposer fulle av homeopati midler.. (det så veldig ut som narkotika.. :rolleyes: )

Skrevet

Send det i kofferten som du sjekker inn, for nå er det omtrent håpløst å få med seg annet enn livsviktig medisin på flyet som håndbagasje - uansett bekreftelse fra apoteket. Så hvis du ikke risikerer å dø under flyturen, pakk det i kofferten. Da slipper du risikoen med å bli stående igjen på flyplassen i et fremmed land.

Skrevet

Er ikke livsviktig medisin som jeg må ha i håndbagasjen, men hvis jeg skulle bli syk når vi er i Mallorca, så har jeg fått skrevet ut de tablettene, er ingenting i flytende form. Fikk bare høre noe med at det kunne være vanskelig å ha med seg medikamenter til utlandet, spesiel Rivotril som jeg bruker mot kramper i ryggen. Alt er i original forpakning og står på at resepten er til meg.

Skrevet

Det kommer an på hvilke medikamenter det er snakk om. Jeg tar medisiner som krever papirer fra lege/apotek hvis jeg skal ta dem med ut av landet (men dette er spesielle medikamenter). Hvis jeg var deg, ville jeg ha ringt apoteket og/eller fastlegen og spurt. Det er uansett bedre å ta med seg en attest for mye enn en for lite. Jeg ville heller ikke pakket medisinene i kofferten. Hvis kofferten blir sendt feil eller blir forsinket, sitter du der uten medisiner.

Her er en link med litt informasjon: http://www.apotek1.no/raadogtjenester/rese...er_til_utlandet

God tur :whistle:

Skrevet

Man må ha medisinpass til C-preperater (sentralstimulerende, feks Sobril ol.) men ikke til andre legemidler. Er du usikker så spør på apoteket når du henter dem ut.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...