Gå til innhold
Hundesonen.no

Rev med skabb


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Bør man varsle fra noe sted om man ser en rev som er kraftig infisert av skabb, og man har en viss aning av hvor den holder til? Er det noe som kan/vil bli gjort liksom?

Guest Christine
Skrevet
Ja, det og mattilsynet. Samt varsle hundeeiere man kjenner i nærheten :whistle: Skapp smitter jo.

I og med at vi har hundetreff forbi revens lille hule så kommer vi til å ikke slippe hundene der i nærheten heller.

Skabbreven vi møtte på i Oslo-marka i fjor var virkelig tynn, og det sa erfarne hundefolk også..Men denne var iallefall hakket tynnere og han hadde ingen pels.

Nei, Ingvild.. Vi får egentlig bare ringe Viltnemda!

Skrevet

Stakkars liten. Håper de tar tak i det og finner den så den slipper og plages selv, og være til plag for andre.

Smitter skabb bare ved direkte kontakt?

Guest Christine
Skrevet
Smitter skabb bare ved direkte kontakt?

Skabb smitter ved direkte kontakt, også kan det smitte når hunden har oppholt seg i et områder hvor skabbrev har vært.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...