Gå til innhold
Hundesonen.no

rabiesvaksine...


Recommended Posts

Skrevet

Hey begge mine er rabiesvaksinert, har bare igjen blodprøven på Cairnen om et par uker :)

Begge fikk en sprøyte med en måneds mellomrom (egentlig er det bare påkrevd med en sprøyte, men de fleste tar 2 slik at man er ganske sikker på at blodprøven går i orden)

4 måneder etter siste sprøyte så kan man ta blodprøven, nivået må være høyere enn 0,5 er ganske uvanlig at den ikke blir godkjent, spesielt etter 2 sprøyter.

Tar ca 2 uker å få svar på blodprøven.

Tispa mi hadde faktisk hele 7, 9 i blodet så hun er ganske beskyttet, hehe.

Jeg betalte ca 310 per vaksine, ingenting for passa og ca 700 for blodprøven.

Prisene varierer veldig så du burde ringe litt rundt.

Skrevet

Usj.. Heldig du som fikk det så billig. Her koster det nesten det dobbelte! Har sjekket prisene hos de fleste

klinikker i nærheten, ingen tar mindre enn 400,- per vaksine. Blodprøven ligger på alt fra 600 til 900.

Skrevet

For den første betalte jeg 75 pluss moms.. blir vel 94 kroner det.

Men så tok jeg den sammen med andre vaksiner da...

Tenkte bare jeg skulle nevne det. Skal si ifra hva sprøyte to koster.

Skrevet

Ofte får en det billigere om en betaler pakkepris for alt:) Her ligger vel pakkeprisen for to vaksiner, pass og blodprøve på ca 1100-1300kr tror jeg.

Huskyen fikk en sprøyte, blodprøven og passet, og jeg betalte vel ca 800kr for alt (Kirkenes). Aussien hadde fått en vaksine og passet når han var rundt 6uker gammel (skulle egt til Finland), og da betalte jeg vel 300kr for neste vaksine og 700kr for blodprøven. Billigere enn pakkeprisen som de prøvde å selge meg, men hadde jeg måttet tatt alt hadde pakkeprisen blitt billigere:)

Skrevet

Det varierer veldig mye fra dyrlege til dyrlege, rundt 2000-2500kr er ikke unormalt og det kan bli så dyrt som 4000kr(!). Vaksiner kan man regne med rundt 400kr per, pass rundt 500+-, blodprøve 900kr, også får man etter en god stund et brev fra dyreidentitet om krav på 325kr eller noe i den duren for et eller annet (Ikke chip) som de vil ha betalt for.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...