Gå til innhold
Hundesonen.no

Rotte spørsmål


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Har blitt helt forelska i rotter i det siste nå når jeg har vært med venninen min og passet to hette rotter.

Vi har til og med gitt dem navn fordi vi ikke viste hva de het. Så nå heter de Rockie og Vinnie. Vi vet ikke en gang om de er jenter. Hvordan kan man skille kjønnene fra hverandre?

Har hørt at jenter er mer aktive og det er de men det virker som de makerer også fordi vi blir full av våte dråper hele tiden!

Lurer på vis jeg kjøper 2 søsken og venninen min kjøper 2 søsken fra samme kull. Kan de da møtes å leke med hverandre senere? Vis vi passer på at fra de er små at de møtes ofte?

Hvilken leker kan være gøye for rotter? Tom tørkerull?

Hvilken godbiter kan vi gi dem?

Noen som har link til oppdrettere?

Noen som har link til en god side med bilder og info om hetterotter/tamrotter?

Tusen takk for svar! Det var litt mye men jeg bare må ha!!

Ps: Noen som har gode argumenter til foreldre som er i mot dyr i bur til å få lov til å få rotte?

Skrevet

Jeg håper så mye på at jeg får lov til å få rotte!!

I dag har jeg ryddet hele rommet mitt inne i skuffer og skap i 3 timer bare for at mamma og de skal syns at jeg er grei osv slik at jeg kanskje får rotte.

Jeg føler at jeg har mye mer lyst til å rydde vis jeg har en søt liten rotte som må ha det ryddig for å kunne være på golvet og div. Det er mye gøyere å rydde etter dyr en etter meg selv <_<

Håper noen svarer snart!

Skrevet

Hvordan kan man skille kjønnene fra hverandre? Hunnfemale_male.jpgHann

Har hørt at jenter er mer aktive og det er de men det virker som de makerer også fordi vi blir full av våte dråper hele tiden!

Hunner er mer aktive,gutter er mer kosete men de legger fra seg vanndammer!

Lurer på vis jeg kjøper 2 søsken og venninen min kjøper 2 søsken fra samme kull. Kan de da møtes å leke med hverandre senere? Vis vi passer på at fra de er små at de møtes ofte?

Ja,kun hvis de er samme kjønn,jeg ville kunne gjort det hvis det var jenter fordi gutta kan begynne å sloss :)

Hvilken leker kan være gøye for rotter? Tom tørkerull? Tomme tørkeruller,jennyplater,jennyrør,hengekøyer,epletrær grener uten blader og Hundedraleker.

Hvilken godbiter kan vi gi dem? Yougurtdrops,frukt ol. PS: aldri msk godis eller kål!!

Noen som har link til oppdrettere? www.intetsrotter.dk (har kull på gang,skal snart fødes) www.ailanistamrotter.com (har kull på gang,ikke parret) www.vaarerotter.piczo.com (tre snart leveringsklare gutter )

Noen som har link til en god side med bilder og info om tamrotter: http://awas.nvg.org/faq/index.html - Meget bra ,les ALT!

Tusen takk for svar! Det var litt mye men jeg bare må ha!

Ps: Noen som har gode argumenter til foreldre som er i mot dyr i bur til å få lov til å få rotte?

De er hengivne lettstelte kjæledyr som man kan reise fra en helg hvis man legger igjen nok mat og vann,De lever heller ikke så lenge.

Ps. du burde kjøpe deg et stort bur . Koster gjerne opp mot 2000 kr :hyper:

Let etter brukt på nettet .

Sånn som furet xl,furet ol.

Skrevet

Tusen takk for svar!

Har tenkt at de skal få stort bur vis det blir noe på meg da. Og jeg skal ha masse leker og div som jeg kan ta ut når de skal gå på golvet og slikt.

De som vi var hos var nok jenter ja. Vi sjekket de under. Hehe.

Skrevet
Tusen takk for svar!

Har tenkt at de skal få stort bur vis det blir noe på meg da. Og jeg skal ha masse leker og div som jeg kan ta ut når de skal gå på golvet og slikt.

De som vi var hos var nok jenter ja. Vi sjekket de under. Hehe.

Dersom du skal ha 2 han-rotter kan du kjøpe mine 2 (Salt og Pepper)

Du betaler halv pris for bur da følger alt med. (500,-)

Ta kontakt på PM

Skrevet

Hadde tenkt på hunnrotte da.

Men nå begynner jeg å vurdere å kjøpe ørkenrotte igjen. Det har jeg sett på før også.

Lurer på hva som er forskjellen på ørken rotters og rotters tempramang ?

Vet at det er forskjell på hva de kan spise, hva de liker og utseende og hvor de kan bo.

Men er de ikke egentlig ganske like i tempramang?

Skrevet

Hehe,ørkenrotter har ikke tid til overs for kos og er mye mer arbeid med når det gjelder temperament.

Jeg for min del foretrekker rotte.

Ørkenrotter trenger mer ørkenaktig habitat mens rotter kan bo hvor som helst :)

Skrevet

Jeg hadde hetterotte før, var ei hurotte.. Hun het Hulda :P

Helt vidunderlige dyr :ahappy:

Sikkelig kosesyke.. Min ville helst ligge i armhulen da.. Hmm, litt sånn rart sted men :ahappy: der lå hun somregel og sov..

Hadde hun i 3 år, før hu fikk lungebetenelse eller noe sånt.. Ga henne medisiner i 2 måneder, før hun døde ; /

Har veldig lyst på ny, men, skal vente til jeg blir litt eldre..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...