Gå til innhold
Hundesonen.no

Apropos IW sitt bilde av Mona


Silje

Recommended Posts

Skrevet

Tror Mala ble litt inspirert av Mona sin deilige liggeplass i en tidligere tråd :D

DSCF3634.jpg

"det er så koselig å ligge på denne søppelposen"

Noen andre som har hunder med merkelige sovevaner?

Skrevet

Her også :D Tjorven ligger på ryggen med forbeina trukket godt opp og med beina rett ut til hver sin side... Tydelig at hun mener hun ikke har noe å være redd for :wink:

Saccosekken er jo også en undelig plass å ligge i?

Skrevet

Tini har de rareste sove måter.

f.eks om natta. Hvis jeg ligger på siden så ligger hun over meg med for beina hengene på den ene siden og bak beina på den andre siden..

+ masse mer.. se om jeg har noen bilder!

Skrevet

567.jpg

DETTE er den virkelige Cita!

Balder_17.jpg

Dette er den virkelige Balder!

oss4.jpg

Hihi, Cita og Balder dette her.. Balder lå ALLTID på harde gulv.. han mislikte myke ting under seg.. Cita velter kleskurven med vilje og legger seg oppi alle klærene :D Hun ligger for det meste på mye ting... Digger alle hundesengene sine :D Og gjerne i saccosekkene!!

Skrevet

Diego nekter å ligge på tepper..

Han legger seg på betong/sement gulvet vi har ved utgangen..

Bare der er det kaldt nok for han..

Også legger han seg ved kjøleskapet. (Kaldt)

og ved alle dører. Kommer vist trekk under døra.

Skrevet
Diego nekter å ligge på tepper..

Han legger seg på betong/sement gulvet vi har ved utgangen..

Bare der er det kaldt nok for han..  

Også legger han seg ved kjøleskapet. (Kaldt)

og vet alle dører. Kommer vist trekk under døra.

Prikklik Balder :D

Skrevet

LiLi er mer som Cita. Vil ligge oppå noe, så mykt som mulig :) På natta ligger hun som et kjede rundt halsen min, eller rundt hodet mitt som en krone :) Litt av en prinsesse gitt!

Skrevet
LiLi er mer som Cita. Vil ligge oppå noe, så mykt som mulig :) På natta ligger hun som et kjede rundt halsen min, eller rundt hodet mitt som en krone :) Litt av en prinsesse gitt!

Da er det vel DU som er prinsessa :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...