Gå til innhold
Hundesonen.no

Grilling under NKK Trondheim


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Vi må ha enda en grillkveld under NKK Trondheim!

Hva passer best for folk:

Fredags-kvelden eller lørdags-kvelden(sankthans) ? :lol:

Skrevet

Samme for meg egentlig, men lørdag er kanskje best? Sikkert en del som kommer oppover/nedover fredag og dermed ikke har mulighet til å være med?

Blir i alle fall veldig koselig om vi får det til - jeg stiller opp med engangsgrill og kamera.

Hvor skal vi ha det? Det er vel hyggelig ved sjøen? Rotvollfjæra?

Skrevet

Hva med der vi hadde det i fjor? Det var en fin plass synes jeg :) Jeg dukker opp med hund og gris.

Ang dag så hadde kanskje vært best lørdag?

Skrevet
Hva med der vi hadde det i fjor? Det var en fin plass synes jeg :)

Ja, det var veldig greit der - i Rotvollfjæra altså.

Jeg dukker mest sannsynlig opp uten hund. Jeg regner med folk stort sett vil spise maten sin selv?

Lill: Hvor du bor hen? Kan komme med forklaring til hvordan du kommer deg til Rotvollfjæra. Har du mulighet til å bruke bil eller er du avhengig av buss/tog?

Guest Christine
Skrevet

Lill: Hvor er det myndeutstillinga er denne gangen?

Rotvollfjæra ligger rett v. eplehagen hvor utstillinga ble arrangert i fjor iallefall :)

Jeg og Malin kommer! (Stakkars Malin, jeg legger planer som bare det for oss!)

Tror både Vanish og Milo blir med!

Skrevet
Er det langt fra Leangen eller? Og når ca. regner dere med det blir?

Det er ikke så veldig langt fra Leangen, tar kanskje et kvarter å gå sånn ca?

I seks- eller sjutiden, kanskje?

ja, har bil! Og ja, myndeutstillinga skal holdes på eplehagen iår og:)

Ok, Rotvollfjæra er rett ved Eplehagen. Når du står på parkeringsplassen ved Eplehagen, så skal du se en gård. Ved den gården går det en vei, og da er det bare å gå nedover den femti meter eller noe sånt, så kommer du fram.

Skrevet
Det er ikke så veldig langt fra Leangen, tar kanskje et kvarter å gå sånn ca?

I seks- eller sjutiden, kanskje?

Ok, Rotvollfjæra er rett ved Eplehagen. Når du står på parkeringsplassen ved Eplehagen, så skal du se en gård. Ved den gården går det en vei, og da er det bare å gå nedover den femti meter eller noe sånt, så kommer du fram.

Ok, hmm.. Jeg finner sikkert ikke fram da, men kanskje du kan hjelpe meg når vi er der? :)

Er ikke det litt sent? Eller det tar kanskje så lang tid før BIG og BIS er ferdig? Vi kan jo bare si det sånn at vi begynner å gå etter finalene, eller? Er det mulig å parkere der nede?

Skrevet
Ok, Rotvollfjæra er rett ved Eplehagen. Når du står på parkeringsplassen ved Eplehagen, så skal du se en gård. Ved den gården går det en vei, og da er det bare å gå nedover den femti meter eller noe sånt, så kommer du fram.

Eller noen kan kanskje møte deg ved eplehagen om du vil det? (Jeg vet ikke engang hvor eplehagen er jeg - tror jeg :) )

Skrevet

Jeg aner heller ikke hvor eplehagen er...

Det er forresten meldt regn :)

Ikke så sikker på om jeg orker å ut å grille om det regner altså..

Skrevet
Ja:p Altså.. Mine finnestedmedforklarings erfaringer er ikke de beste :)

Vet hvordan du har det, har selv det samme problemet :P

Jeg aner heller ikke hvor eplehagen er...

Det er forresten meldt regn :)

Ikke så sikker på om jeg orker å ut å grille om det regner altså..

Ser vel an været, tar vel ikke sorgene på forskudd? Værmeldingen på VG sa at det ble 14 grader overskyet, ingen regn.

Skrevet
Ok, hmm.. Jeg finner sikkert ikke fram da, men kanskje du kan hjelpe meg når vi er der? :)

Er ikke det litt sent? Eller det tar kanskje så lang tid før BIG og BIS er ferdig? Vi kan jo bare si det sånn at vi begynner å gå etter finalene, eller? Er det mulig å parkere der nede?

Det er godt med parkeringsplass, både rett ved fjæra og litt lenger bort. BIG er vel ferdig rundt halv fem-fem kanskje? Men jeg må uansett hjemom og legge fra meg hund + hente mat og engangsgrill...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...