Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann hoppsann!


Kefir

Recommended Posts

Hei hopp alle sammen! :D

Jeg er en jente på 17 år som er kjempeglad i (mer eller mindre) alle slags dyr, men hunder er nok min største kjærlighet. Mest av alt liker jeg de litt større rasene, men hey - anything goes! :D Dessverre kan jeg ikke ha hund selv pga. allergi i familien og annen sykdom, men jeg har passet andres hunder siden jeg var ganske så liten. Nå for tiden går jeg turer med naboens unge labradortispe, en nydelig liten tøtte kalt Hera. Jeg prøver også å trene litt lydighet med henne innimellom, like så mye for min egen del som for hennes (så jeg får litt mer ordentlig erfaring - ikke bare leser) :P

Etter å ha lest noen bøker og artikler om klikkertrening, ble jeg veldig interessert i det, og nå prøver jeg så godt jeg kan å følge de samme prinsippene (har dessverre ikke fått skaffet meg klikker ennå). Det ser ut til å funke helt perfekt! Hera er plutselig blitt mye flinkere i alt, og mye mer oppmerksom. Og forhåpentligvis mer fornøyd med turene? :wink:

Ellers bor jeg i Bærum, og skal starte 2. klasse på allmenn til høsten. Interessene mine utenom hund og dyr er fotografering, musikk, og chatting. Jeg har to kameraer som jeg er kjempeglad i, og jeg prøver å ta bilder av alt mulig så ofte jeg kan. Både litt mer "kunstneriske" bilder og tullebilder. Øvelse gjør jo mester (forhåpentligvis)! *Ler* Av musikk hører jeg på ganske mange forskjellige sjangre (alt fra opera til pop) - det er mer hver enkelt sang det kommer an på. Men jeg pleier ikke å være så stor fan av sangene på VG-lista og i den duren. Og så var det chatting, da... *flirer* Jeg er nok en liten datafrik, ja! Jeg er å finne mer eller mindre hver dag på en chat som kalles Habbo Hotel, hvor jeg løper rundt med vennene mine og finner på lurerier. Hekta? Absolutt! :)

Nei, nå tror jeg at jeg skal holde munn sånn inntil videre. Jeg kan slutte med å si at jeg er kjempeglad for at jeg ble tipset om dette forumet, og jeg gleder meg til å bli kjent med flere av dere! Dette ser bra ut *tommel opp*

Stor klem fra Tonje!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for alle velkomstene! Det er kjempehyggelig å bli mottatt på en så trivelig måte, og jeg føler meg "hjemme" allerede :)

Håper du fortsetter å kjenne deg hjemme :) Vi her på Hundesonen har blitt en fin gjeng :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
×
×
  • Opprett ny...