Gå til innhold
Hundesonen.no

Digitalt speilreflekskamera


borderen

Recommended Posts

Skrevet

I forbindelse med at søsteren min er i Japan, skal jeg be henne om å kjøpe med et kamera hjem.

Det skal være i den normale prisklassen (altså ikke over 20 000 kroner ca).

Viktige funksjoner:

- Kunne ta bilder i forskjellige lysforhold

- God sports-funksjon (motiver i bevegelse)

- Brukervennlig, men trenger ikke være helt amatørmessig

- Hvis det ikke medfølger en stor og god linse, kan jeg kjøpe dette i tillegg

- Bra batteri

- Helst ikke så stort og tungt

Det er sikkert mye mer som er viktig, men dere skjønner sikkert sånn ca hva jeg er ute etter...

Noen som har noen anbefalninger?

Skrevet

Jeg er meget godt fornøyd med Canon EOS 400D. Tror det regnes å være rimelig brukervennlig. Jeg kan jo litt, men er langt fra noen ekspert :P

Skrevet
Viktige funksjoner:

- Helst ikke så stort og tungt

Der kutter du ned på utvalget ganske drastisk ja, og prisgruppen...

Canon 400D

Nikon D40 / D40x

Skrevet

Jeg skal kjøpe kamera selv,en kamerat er fotograf. Han anbefalte Canon 400d.

Jeg skal hvertfall bort og se på det etterpå..

Kanskje også ett kjøp! ;):icon_cry:

Edit: Da har jeg holdt av ett til fredag,så henter det da når lønninga kommer! :D

Guest Vicky
Skrevet

Det kameraet MartineH nevner er veldig allright.

MEN jeg hadde aldri kjøpt slr i utlandet, da du ikke får med den norske garantien som kan være veldig viktig å ha til senere!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
    • Australsk shepherd av arbeidslinjer er nok like aktiv og krevende sånn sett, men jeg tror nok en chodsky er mer krevende mentalt likevel. 
    • Aussie. Ja tenkte på uheldig gemytt som oftest ses og høres som aggresjon. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...