Gå til innhold
Hundesonen.no

Lillehammer 7 og 8 juli


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vurderer å starte Symra sin fabelaktige utstillingskarriere 7 juli på Lillehammer. Det er den dagen hun blir fire måneder. Her er ingen tid å miste hvis hun skal bli verdensvinner som sin mormor!

Men det er ikke bare Symra som debuterer i ringen den dagen. I den andre enden av det nyinnkjøpte utstillingskobbelet kommer det til å befinne seg en nervøs godt voksen dame, fnisende og rød i toppen, konstant plassert midt mellom dommeren og hunden, mens hun tråkker på beina til de andre i ringen og snubler i hunder. Jeg tror det kan være lurt å ta med kamera hvis noen skal dit. Jeg lover å le jeg også! :P

Skrevet

Ser ikke denne utstillingen på terminlisten på schnauzerklubben, hvis ikke hadde det vært fristende å slenge seg med. Da kunne vi jo kjørt ned sammen f eks :P

Men når det ikke er dvergschnauzere der så..

Edit: jeg finner ikke noe om denne utstillingen jeg, heller ikke på NKKs sider. Hvilken klubb arrangerer?

Skrevet
Jeg vurderer å starte Symra sin fabelaktige utstillingskarriere 7 juli på Lillehammer. Det er den dagen hun blir fire måneder. Her er ingen tid å miste hvis hun skal bli verdensvinner som sin mormor!

Men det er ikke bare Symra som debuterer i ringen den dagen. I den andre enden av det nyinnkjøpte utstillingskobbelet kommer det til å befinne seg en nervøs godt voksen dame, fnisende og rød i toppen, konstant plassert midt mellom dommeren og hunden, mens hun tråkker på beina til de andre i ringen og snubler i hunder. Jeg tror det kan være lurt å ta med kamera hvis noen skal dit. Jeg lover å le jeg også! :P

Det skal vi jammen prøve å få til. Har ferie, mormor (ja, min mor da) på Lillehammer og venner jeg forsømmer. :P Skal ta med mitt lille dumme kamera og komme!

Skrevet

Da får du møte Moses og meg i hvertfall - vi er påmeldt. Gleder meg til å se lille Symra!

Susanne

(Edit - han har en farmor som er verdensvinner forresten... :P )

Skrevet

Hmmmmm... det er jo nesten så man skulle tatt ei helg på Lillehammer bare for å få litt livsforlengende behandling *flir* (... en god latter osv...) :P

Skrevet
Da får du møte Moses og meg i hvertfall - vi er påmeldt. Gleder meg til å se lille Symra!

Susanne

(Edit - han har en farmor som er verdensvinner forresten... :P )

Toppers!

Hadde vært kjempegøy å treffe deg også Siri! (Men du er egentlig litt for dyktig med kameraet..... :Laugh: )

Skrevet

Siri og kamera?? Hmmm... JEG trodde hun var best på "å gå på tur", jeg (særlig forbi oss på Nesbyen)..

Men bevares, Siri - kom gjerne med kamera, du!

Litt avhengig av været så vurderer jeg å ta med lille "Klara Bella" (dvs camp.vognen min) og komme dagen før - så man er klar og uthvilt til valpeshowet...

Hei så lenge - vi sees der!

Susanne

Skrevet

Jeg vakler mellom hytte på Lillehammer Camping og telt på utstillingsområdet, det siste virker mest sosialt, men veldig upraktisk hvis det blir styrtregn...

Jeg snudde meg etter en sånn campingbil en dag, gubben sa: bare glem det! Jeg har nemlig fortalt han at alle som driver seriøst med utstilling har sånne :Laugh:

Skrevet
Hadde vært kjempegøy å treffe deg også Siri! (Men du er egentlig litt for dyktig med kameraet..... :Laugh: )

*Flir*... med god zoom-linse så kan jeg jo bare stå diskrèt i bakgrunnen og knipse :rolleyes:

Siri og kamera?? Hmmm... JEG trodde hun var best på "å gå på tur", jeg (særlig forbi oss på Nesbyen)..

Susanne

Som kvinne kan jeg selvsagt gjøre flere ting på en gang :P .

Skrevet

Heidi, hvis du vil være med på utstillingstrening så møtes vi i schnauzerklubben på Sparkjøp på tirsdagene kl sju. Det er også en annen utenfor schnauzermiljøet som er der.

Skrevet

Vi har begynt å øve med terrierklubben på torsdager, der er det mange ikke-terriere og to proffe instruktører. Har bare vært der en gang med Symra, og da fikk vi hjemmelekse! :Laugh:

Men tusen takk for tilbudet LinKr!

  • 3 weeks later...
Skrevet

På tide å hente opp igjen denne tråden, kanskje... Nå er det bare en uke til, jo. Jeg tar med meg minstebarn og hund og reiser oppover i helgen. Vi gleder oss til å se på valper og AG og kanskje kan vi tulle bort litt penger på hundeting vi bare MÅ ha. :ahappy: Håper vi ser noen av dere sonister der. Det hadde vært kjempehyggelig! :ahappy:

Skrevet

Tiden har gått GRUSOMT fort! Vi har jo nesten ikke fått øvd hverken på å trave vakkert med framoverstrukkete frambein eller å stå med vannrett snuterygg og perfekt vinklete bein! :Laugh: Jeg tror snarere det kommer til å se ut som jeg har en pelskledd gummiball med strikkbånd på. Og det med å vise fram tenner..., hvilke tenner? Symra er omtrent tannløs nå. Men hun er en kløpper på å vise fram rosa hovne gummer! Fordelen er at hun ikke kan bli diska for feil tannstilling.

Og så den sveisen! Hun ligner ikke på en beardis, snarere på noe feieren bruker i pipa, hun har en svær krans av hår 360 grader rundt hele snuten.

Men det verste er at jeg gleder meg! Det skal bli gøy å prøve seg i ringen, jeg som alltid har stått på utsiden. Hvis bare ikke datter Sara hadde vært så treffende med all sin ironi... :ahappy:

Skrevet

Det går jo an å komme en tur uten å ha meldt på hund, da. :ahappy: Jeg tenkte at hunden skulle bli igjen nede i byen, så vi kunne tusle rundt og hilse på alle andres hunder, jeg. :ahappy:

Skrevet

Håper fortsatt på varmt og tørt vær, jeg - så jeg kan ta camp.vognen oppover.

Det er riktignok "bare" 3 timer å kjøre - men med en rase som begynner på Bea og i tillegg er i gruppe 1 - så skal vi stort sett alltid veldig tidlig inn i ringen..

Ang. sveisen til Symra, så skal hun ha dobørste-look akkurat nå, og det bør dommeren vite. Min Moses er over det stadiet, og av en eller annen grunn har han alltid hatt mye pels i hodet, så han har vært lett å "få til" et uttrykk på. Men Heidi, jeg skal vise deg noen knep når vi sees der oppe (nede, for deg?)!

Siri - mente ikke å mobbe deg for turgåing! Men jeg har sett deg gjøre dèt langt, langt mere enn å fotografere...

Susanne

Skrevet

Jeg finner ingen klokkeslett på Lhmr Brukshundklubbs side. Når er dere i ringen, dere som skal være med?

Skrevet

Jeg har ikke fått PM'et (brevet til utstillere) ennå - så jeg vet ikke når de skal starte. Men noen av oss poster det sikkert her når vi får det.

Stevner og utstillinger pleier å begynne kl. 9.00, og det er mest sannsynlig at LP og AG'n starter da. Men hvis det er veldig få valper påmeldt så pleier de å starte dette litt senere (10 eller 11-tiden).

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...