Gå til innhold
Hundesonen.no

Lillehammer 7 og 8 juli


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vurderer å starte Symra sin fabelaktige utstillingskarriere 7 juli på Lillehammer. Det er den dagen hun blir fire måneder. Her er ingen tid å miste hvis hun skal bli verdensvinner som sin mormor!

Men det er ikke bare Symra som debuterer i ringen den dagen. I den andre enden av det nyinnkjøpte utstillingskobbelet kommer det til å befinne seg en nervøs godt voksen dame, fnisende og rød i toppen, konstant plassert midt mellom dommeren og hunden, mens hun tråkker på beina til de andre i ringen og snubler i hunder. Jeg tror det kan være lurt å ta med kamera hvis noen skal dit. Jeg lover å le jeg også! :P

Skrevet

Ser ikke denne utstillingen på terminlisten på schnauzerklubben, hvis ikke hadde det vært fristende å slenge seg med. Da kunne vi jo kjørt ned sammen f eks :P

Men når det ikke er dvergschnauzere der så..

Edit: jeg finner ikke noe om denne utstillingen jeg, heller ikke på NKKs sider. Hvilken klubb arrangerer?

Skrevet
Jeg vurderer å starte Symra sin fabelaktige utstillingskarriere 7 juli på Lillehammer. Det er den dagen hun blir fire måneder. Her er ingen tid å miste hvis hun skal bli verdensvinner som sin mormor!

Men det er ikke bare Symra som debuterer i ringen den dagen. I den andre enden av det nyinnkjøpte utstillingskobbelet kommer det til å befinne seg en nervøs godt voksen dame, fnisende og rød i toppen, konstant plassert midt mellom dommeren og hunden, mens hun tråkker på beina til de andre i ringen og snubler i hunder. Jeg tror det kan være lurt å ta med kamera hvis noen skal dit. Jeg lover å le jeg også! :P

Det skal vi jammen prøve å få til. Har ferie, mormor (ja, min mor da) på Lillehammer og venner jeg forsømmer. :P Skal ta med mitt lille dumme kamera og komme!

Skrevet

Da får du møte Moses og meg i hvertfall - vi er påmeldt. Gleder meg til å se lille Symra!

Susanne

(Edit - han har en farmor som er verdensvinner forresten... :P )

Skrevet

Hmmmmm... det er jo nesten så man skulle tatt ei helg på Lillehammer bare for å få litt livsforlengende behandling *flir* (... en god latter osv...) :P

Skrevet
Da får du møte Moses og meg i hvertfall - vi er påmeldt. Gleder meg til å se lille Symra!

Susanne

(Edit - han har en farmor som er verdensvinner forresten... :P )

Toppers!

Hadde vært kjempegøy å treffe deg også Siri! (Men du er egentlig litt for dyktig med kameraet..... :Laugh: )

Skrevet

Siri og kamera?? Hmmm... JEG trodde hun var best på "å gå på tur", jeg (særlig forbi oss på Nesbyen)..

Men bevares, Siri - kom gjerne med kamera, du!

Litt avhengig av været så vurderer jeg å ta med lille "Klara Bella" (dvs camp.vognen min) og komme dagen før - så man er klar og uthvilt til valpeshowet...

Hei så lenge - vi sees der!

Susanne

Skrevet

Jeg vakler mellom hytte på Lillehammer Camping og telt på utstillingsområdet, det siste virker mest sosialt, men veldig upraktisk hvis det blir styrtregn...

Jeg snudde meg etter en sånn campingbil en dag, gubben sa: bare glem det! Jeg har nemlig fortalt han at alle som driver seriøst med utstilling har sånne :Laugh:

Skrevet
Hadde vært kjempegøy å treffe deg også Siri! (Men du er egentlig litt for dyktig med kameraet..... :Laugh: )

*Flir*... med god zoom-linse så kan jeg jo bare stå diskrèt i bakgrunnen og knipse :rolleyes:

Siri og kamera?? Hmmm... JEG trodde hun var best på "å gå på tur", jeg (særlig forbi oss på Nesbyen)..

Susanne

Som kvinne kan jeg selvsagt gjøre flere ting på en gang :P .

Skrevet

Heidi, hvis du vil være med på utstillingstrening så møtes vi i schnauzerklubben på Sparkjøp på tirsdagene kl sju. Det er også en annen utenfor schnauzermiljøet som er der.

Skrevet

Vi har begynt å øve med terrierklubben på torsdager, der er det mange ikke-terriere og to proffe instruktører. Har bare vært der en gang med Symra, og da fikk vi hjemmelekse! :Laugh:

Men tusen takk for tilbudet LinKr!

  • 3 weeks later...
Skrevet

På tide å hente opp igjen denne tråden, kanskje... Nå er det bare en uke til, jo. Jeg tar med meg minstebarn og hund og reiser oppover i helgen. Vi gleder oss til å se på valper og AG og kanskje kan vi tulle bort litt penger på hundeting vi bare MÅ ha. :ahappy: Håper vi ser noen av dere sonister der. Det hadde vært kjempehyggelig! :ahappy:

Skrevet

Tiden har gått GRUSOMT fort! Vi har jo nesten ikke fått øvd hverken på å trave vakkert med framoverstrukkete frambein eller å stå med vannrett snuterygg og perfekt vinklete bein! :Laugh: Jeg tror snarere det kommer til å se ut som jeg har en pelskledd gummiball med strikkbånd på. Og det med å vise fram tenner..., hvilke tenner? Symra er omtrent tannløs nå. Men hun er en kløpper på å vise fram rosa hovne gummer! Fordelen er at hun ikke kan bli diska for feil tannstilling.

Og så den sveisen! Hun ligner ikke på en beardis, snarere på noe feieren bruker i pipa, hun har en svær krans av hår 360 grader rundt hele snuten.

Men det verste er at jeg gleder meg! Det skal bli gøy å prøve seg i ringen, jeg som alltid har stått på utsiden. Hvis bare ikke datter Sara hadde vært så treffende med all sin ironi... :ahappy:

Skrevet

Det går jo an å komme en tur uten å ha meldt på hund, da. :ahappy: Jeg tenkte at hunden skulle bli igjen nede i byen, så vi kunne tusle rundt og hilse på alle andres hunder, jeg. :ahappy:

Skrevet

Håper fortsatt på varmt og tørt vær, jeg - så jeg kan ta camp.vognen oppover.

Det er riktignok "bare" 3 timer å kjøre - men med en rase som begynner på Bea og i tillegg er i gruppe 1 - så skal vi stort sett alltid veldig tidlig inn i ringen..

Ang. sveisen til Symra, så skal hun ha dobørste-look akkurat nå, og det bør dommeren vite. Min Moses er over det stadiet, og av en eller annen grunn har han alltid hatt mye pels i hodet, så han har vært lett å "få til" et uttrykk på. Men Heidi, jeg skal vise deg noen knep når vi sees der oppe (nede, for deg?)!

Siri - mente ikke å mobbe deg for turgåing! Men jeg har sett deg gjøre dèt langt, langt mere enn å fotografere...

Susanne

Skrevet

Jeg finner ingen klokkeslett på Lhmr Brukshundklubbs side. Når er dere i ringen, dere som skal være med?

Skrevet

Jeg har ikke fått PM'et (brevet til utstillere) ennå - så jeg vet ikke når de skal starte. Men noen av oss poster det sikkert her når vi får det.

Stevner og utstillinger pleier å begynne kl. 9.00, og det er mest sannsynlig at LP og AG'n starter da. Men hvis det er veldig få valper påmeldt så pleier de å starte dette litt senere (10 eller 11-tiden).

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...