Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi venter på lille Eija


~katrine~

Recommended Posts

Skrevet

her vil jeg skrive litt om ventetiden vår.. :P

litt historie først..

vi omplasserte vår forrige hund i fjor påske pga flere ting..dette hadde vi da gått å angret på i over et år før jeg fant ut at jeg ville ha en ny..

sambos tante skulle få en valp hos ei supergrei dame som bor en halvtime unna..da vi fant ut at de fortsatt hadde flere igjen måtte jeg selvsagt dra å titte på de( i forrige uke),de var da 2 uker gamle..og der fant jeg lille Eija :P

ble selvsagt forelsket og vi fikk henne :P

både jeg og jentene gleder oss stort til vi får lille Eija hjem- i juli/august-hun vil da være 10-12 uker gammel! :P

Skrevet

Dere har blitt lurt, det der er et marsvin! :P

Min første hund ble også en liten papillon blanding. :P Kunne ikke vært mer fornøyd med min første hund! Det første vi fikk høre hos naboene var: "Dere har blitt lurt, det der er en kanin!" :P Skal bli morsomt å se hvilke ører frøkna di får. Chihuahua + Papillon ører må jo bli interessant, og sikkert nokså stort! Min hund er halvt yorkie/papillon og hun har gigantiske ører. De er liksom "merkelappen" hennes.

Skrevet
Dere har blitt lurt, det der er et marsvin! :P

Min første hund ble også en liten papillon blanding. :P Kunne ikke vært mer fornøyd med min første hund! Det første vi fikk høre hos naboene var: "Dere har blitt lurt, det der er en kanin!" :P Skal bli morsomt å se hvilke ører frøkna di får. Chihuahua + Papillon ører må jo bli interessant, og sikkert nokså stort! Min hund er halvt yorkie/papillon og hun har gigantiske ører. De er liksom "merkelappen" hennes.

hihi,du skulle ha sett den svigersøs har valgt seg fra samme kullet,den ser enda mer marsvin ut.. :P

er også spent på ørene :P

Skrevet

Herlig jente! Gratulerer så mye!

Har et skikkelig chihuahua hode :P Men får vel størrelsen til Papillonen vil jeg tro :P Kjenner ei med samme blanding, og den er bare vakker!

Skrevet
Herlig jente! Gratulerer så mye!

Har et skikkelig chihuahua hode :P Men får vel størrelsen til Papillonen vil jeg tro :P Kjenner ei med samme blanding, og den er bare vakker!

hihi :P

ja,tror hun vil bli på papillonstørrelse-hun er jo ganske stor allerede :P

Skrevet
Nydelig!

Men melk er ikke spesielt bra for valper, med mindre det var morsmelk/morsmelkerstatning

ta det med ro- det var erstatning :Laugh:

Skrevet

Når jeg skulle få Blondie (rein Papillon) så når vi fikk det første bildet av dem syns vi også at dem lignet på marsvin, hehe.

Kjempe fine! Blir spennende å se ossen dem blir som store ;) Kan ikke du som hadde en venn som hadde denne blandigen vise et bilde? Sikkert kjekt for trådstarter også :P

Skrevet

Hihi, så morsomt! Lignet jo nesten helt på en Papillon!

Frøkna mi sin mamma er Papillon mens faren er en Yorkshire Terrier. Hun har mest fra faren sin i utseende for å si det sånn! Men hun er ikke like langhåra som verken en Papillon eller en Yorkshire Terrier. :P Alle valpene har blitt veldig forskjellige. De sier yorken har "sterke" gener da, og alle har fått mest av york-fargen. Men noen er veldig langhåra, noen er som Emma og noen er nesten helt korthåra..!

Syns det er interessant å se ulikhetene i et blandingskull fra valp til valp, og studere valpene etter trekk fra mor/far. :P

Skrevet
Hihi, så morsomt! Lignet jo nesten helt på en Papillon!

Frøkna mi sin mamma er Papillon mens faren er en Yorkshire Terrier. Hun har mest fra faren sin i utseende for å si det sånn! Men hun er ikke like langhåra som verken en Papillon eller en Yorkshire Terrier. ;) Alle valpene har blitt veldig forskjellige. De sier yorken har "sterke" gener da, og alle har fått mest av york-fargen. Men noen er veldig langhåra, noen er som Emma og noen er nesten helt korthåra..!

Syns det er interessant å se ulikhetene i et blandingskull fra valp til valp, og studere valpene etter trekk fra mor/far. ;)

ja,det er kjempeintressant! ;)

i dette kullet var alle lik mamman sin (papillon) :Laugh:

på lørdag drar vi på besøk igjen!- da er Eija 4 uker og 2 dager gammel! ;)

hundestæsj ble kjøpt inn i dag;

seng

børster

hålsbånd-2 stk

flexikobbel-mini

shampoo

3 leker

tyggeben

pote/ansiktssaks

"sy og strikk til din hund" :Laugh:

er sikker på at det var mer,men jeg er glemsk... ;)

Skrevet

da har vi vært på besøk igjen :P

her er Eija og søskenene 4 uker og 2 dager gamle :Laugh:

DSC03227.jpg

DSC03229.jpg

DSC03233.jpg

DSC03234.jpg

alle tispene havner i familien :P (oss,svigers og svigertante+onkel)

DSC03240.jpg

mamman og to av søskenene :Laugh:

DSC03237.jpg

Skrevet

Kjempesøte! :P

Koselig med jevngamle, like store hunder i nærheten da! litt slitsomt med liten hund at det er litt vanskeligere med sosialisering (i forhold til hunder) for en litt stor labradorvalp kan yte mye skade. Men som sagt, heldig du!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...