Gå til innhold
Hundesonen.no

kaninhjelp - plutselig adferdsendring


corgi

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har en kanin som snart er 3 år og i år når vi skulle sette den i ute bure sitt så var den skikkelig hissig

den beit og lagde lyder som den alderi før har gjort..

den var helt fornøyd i vinter men ikke nå..

Er det noen der ute som kan hjelpe meg??

Skrevet

En plutselig endring i atferd kan feks skyldes at kaninen har vondt et sted, kanskje det kan være greit å dra til veterinær og få den sjekket ut?

Har dere begynt å gi den noe nytt å spise som den ikke er vant til? Feks grønt? Da kan den isåfall ha unormal opphopning av gass i tarmene eller forstoppelse, det kan være svært smertefullt også er det veldig farlig for kaninen - da er et veterinærbesøk på sin plass.

Har den blitt håndtert masse i hele vinter? Kaniner som ikke håndteres ofte blir gjerne litt 'ville'.

Det kan være ganske mange ting, men ofte så har dyr som plutselig blir aggressive vondt et sted.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...