Gå til innhold
Hundesonen.no

kaninhjelp - plutselig adferdsendring


corgi

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har en kanin som snart er 3 år og i år når vi skulle sette den i ute bure sitt så var den skikkelig hissig

den beit og lagde lyder som den alderi før har gjort..

den var helt fornøyd i vinter men ikke nå..

Er det noen der ute som kan hjelpe meg??

Skrevet

En plutselig endring i atferd kan feks skyldes at kaninen har vondt et sted, kanskje det kan være greit å dra til veterinær og få den sjekket ut?

Har dere begynt å gi den noe nytt å spise som den ikke er vant til? Feks grønt? Da kan den isåfall ha unormal opphopning av gass i tarmene eller forstoppelse, det kan være svært smertefullt også er det veldig farlig for kaninen - da er et veterinærbesøk på sin plass.

Har den blitt håndtert masse i hele vinter? Kaniner som ikke håndteres ofte blir gjerne litt 'ville'.

Det kan være ganske mange ting, men ofte så har dyr som plutselig blir aggressive vondt et sted.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...