Gå til innhold
Hundesonen.no

Funnet 4 kattunger...


Tine

Recommended Posts

Skrevet

I dag så gikk jeg tur med Gizmo, er litt skog her med oss. Jeg høre en kattunge mjaue som bare det jeg gikk bort for å se hva dette kunne være. Nede i det høye gresset så jeg 4 herlige nøst som venta på mammaen sin. Ene kattungen lå litt fra de andre og mjaua derfor mye og jeg fikk hun/han på plass sammen med de andre.

Mora så jeg ikke noe til før nettopp da jeg gikk forbi med Gizmo igjenn, kattungene de er ganske redde og ikke gamle. Har satt ut mat til mora, for jeg er usikker på hva jeg skal gjøre. Noen som har forslag??

Tenker på å ringe dyrebeskyttelsen da, men veldig usikker.... :)

Skrevet

jeg fant kattunger en gang, men der var det omsorgssvikt pågang.. men uansett så trenger vi ikke flere løskatter, kunne du tatt de til deg og gitt de bort?

jeg fant disse to som sagt, den ene har broren min fått, den andre måtte desverre avlives, da den var altfor redd mennesker, og da agressiv..

de var vel 5uker når jeg fant de..

Skrevet

Problemet er jo at de er så hissige, freser bare jeg ser på dem liksom. Skal snart bort å se om de er der ennda tenker :wub:

Skrevet

klart de freser, de er jo ville.

og vi trenger ikke flere ville katter.

om dette er villkatter etter vilkatter (flere generasjoner) så gjør de som eventuelt overtar de oppmerksomme på det, den katten min bror har ser man fremdeles villkatten i, selv om hun nå er to år.

Skrevet

Ringte vetrinæren, da dyrebeskyttelsen her i Stavanger va stengt, vetrinæren sa at kattungene skulle ligge og at mora evnt var i nærheten, siden det er kommunen sin sak og ikke vætrinæren. Var der borte i går og da hadde mora flyttet ungene sine og.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...