Gå til innhold
Hundesonen.no

Funnet 4 kattunger...


Tine

Recommended Posts

Skrevet

I dag så gikk jeg tur med Gizmo, er litt skog her med oss. Jeg høre en kattunge mjaue som bare det jeg gikk bort for å se hva dette kunne være. Nede i det høye gresset så jeg 4 herlige nøst som venta på mammaen sin. Ene kattungen lå litt fra de andre og mjaua derfor mye og jeg fikk hun/han på plass sammen med de andre.

Mora så jeg ikke noe til før nettopp da jeg gikk forbi med Gizmo igjenn, kattungene de er ganske redde og ikke gamle. Har satt ut mat til mora, for jeg er usikker på hva jeg skal gjøre. Noen som har forslag??

Tenker på å ringe dyrebeskyttelsen da, men veldig usikker.... :)

Skrevet

jeg fant kattunger en gang, men der var det omsorgssvikt pågang.. men uansett så trenger vi ikke flere løskatter, kunne du tatt de til deg og gitt de bort?

jeg fant disse to som sagt, den ene har broren min fått, den andre måtte desverre avlives, da den var altfor redd mennesker, og da agressiv..

de var vel 5uker når jeg fant de..

Skrevet

Problemet er jo at de er så hissige, freser bare jeg ser på dem liksom. Skal snart bort å se om de er der ennda tenker :wub:

Skrevet

klart de freser, de er jo ville.

og vi trenger ikke flere ville katter.

om dette er villkatter etter vilkatter (flere generasjoner) så gjør de som eventuelt overtar de oppmerksomme på det, den katten min bror har ser man fremdeles villkatten i, selv om hun nå er to år.

Skrevet

Ringte vetrinæren, da dyrebeskyttelsen her i Stavanger va stengt, vetrinæren sa at kattungene skulle ligge og at mora evnt var i nærheten, siden det er kommunen sin sak og ikke vætrinæren. Var der borte i går og da hadde mora flyttet ungene sine og.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...