Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny bruker, nye hunder


tussetass

Recommended Posts

Skrevet

Hei hopp:)

Jeg er ny her og tenkte at jeg i den anlening skulle skryte litt av mine kule, vakre hunder!

Familiehunden Max fylte nettop 10 år, men vi får fortsatt masse spørsmål ala "hvor gammel er den lille tassen da?" osv:)

post-2246-1180346321_thumb.jpg

For 2 uker siden fikk jeg hjem min første egne hund! Det var selvfølgelig en fantastisk dag, akkurat som alle andre dager med Yatzi. Yatzi er en liten papillon tispe født 3.februar. på dette bildet er hun litt trøtt :P men veldig søt!

post-2246-1180345700_thumb.jpg

Hun ser ut som en revunge i ansiktet :P

post-2246-1180346340_thumb.jpg

Skrevet

Hei og velkommen. Så herlige hunder. Vi er veldig glade i bilder her, så jeg håper det kommer fler! :P

Skrevet

takk!

har skjønt at rasen er ganske godt representert her inne! Litt stas med tanke på at det er mange på gata som tror hun er chihuahua og aldri har hørt om papillon :rolleyes:

Hun kommer fra kennel taspitir (Sem) :P

Skrevet

Velkommen hit - koselig å se at det er flere med beardiser her..

"Pippin&Symra" og jeg må ikke få bli for ensomme... (Vet om et par til, men de har jeg ikke sett her på lenge)

Håper du kommer til å trives her!

Susanne

Skrevet
Hei hopp:)

For 2 uker siden fikk jeg hjem min første egne hund! Det var selvfølgelig en fantastisk dag, akkurat som alle andre dager med Yatzi. Yatzi er en liten papillon tispe født 3.februar. på dette bildet er hun litt trøtt :) men veldig søt!

post-2246-1180345700_thumb.jpg

Søt? Hun er jo til å spise opp! :wub:

Skrevet

Hei alle:) Synes forresten forumet er superdupert. Generelt god folkeskikk og mye aktivitet, både om seriøst og litt mindre seriøst :wub:

Dere er flinke forummedlemmer :)

Skrevet

Herremin, for en vakker Papillon-jente du har! Virkelig. Likte utrolig godt uttrykket hennes.

Velkommen til forumet forresten. Vi forventer masse bildespam av de flotte hundene der altså. Som Ida sa, vi er veldig glade i bilder her. :angel:

Skrevet

Legger inn litt flere bilder. Nå begynner hun å bli stor jente! mer selvstendig hvertfall og har også vært på første valpekurskveld:) Selvfølgelig var hun søtest og best og allt sånn:P I morgen skal vi på stallen og hilse på hester og høner og griser.. Det tror jeg hun syns blir stas, i og med at det er litt kjedelig å se på at jeg leser til kejmi eksamen...

her kommer hvertfall bildene som jeg tok i hagen i dag:

post-2246-1180816721_thumb.jpg

gi meg!

post-2246-1180816782_thumb.jpg

hvordan hun får den ballen inn i munnen er over min fatteevne :rolleyes:

post-2246-1180816841_thumb.jpg

hehe, kommer med den nå jeg!

post-2246-1180816896_thumb.jpg

litt morsomt at hun skal spise på allt når hun ikke har så veldig lyst på maten sin... hm, kanskje det henger sammen? :shocked:

post-2246-1180816982_thumb.jpg

:P

Skrevet

I går var jeg og en vennine på det nye friarealet på ekeberg. Det var godt gjemt bort, men kjempefint. Det var ikke så mange hunder der da, bare to til bortsett fra min yatzi og min veninnes kooiker. Yatzi syntes det var kjempekult å leke med de "store gutta" når det kom en weimeraner/flat blanding. Tøffe jenta:) Fikk ikke tatt bilder da, men har et par av yatzi og kompisen hennes:

post-2246-1181226281_thumb.jpg

her prøver yatzi å få tak i den røde bamsen..lykke til :P

post-2246-1181226331_thumb.jpg

nåh, søte da:)

post-2246-1181226511_thumb.jpg

pene yatzi :P

post-2246-1181226638_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...