Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan sender man ørkenrotter til Norge i fra Oppdretter i sverige?


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan blir Ørkenrotter sendt i fra oppdrettere i Sverige til Norge?

Fly eller tog eller??

Og hvordan blir dette gjort? Har de spon og slikt oppi og hvilken?

Får de mat? Eller har de mat oppi reiseburet?

Noen som har erfaring med at dem blir skadet på veien?

Skrevet

Der jeg jobber får vi alltid dyrene fra sverige. Vi har flere ganger fått inn ørkenrotter. De blir kjørt i reisebur med vann. oppi reiseburet har de også da spon. Har ikke opplevd at de har blitt skadet på veien ,

Skrevet

Nei ,men de kommer mest sannsynlig fra imazo ,hvis rottene også gjør det så er det kjempesynd på dem.

Imazo er navnet på en ''dyrefabrikk''

Der setter de blå rotter i en kasse og lar dem parre seg og dobbelrexer i andre kasser og lar dem parre seg osv osv.

Til slutt kommer de til norge og når folk er dumme nok til å kjøpe dem så ender de opp med blåe blødere med superdårlig gemytt.

IKKE BESTILL FRA SVERIGE ,MEN FRA NORSKE OPPDRETTERE,ELLER BARE AVSLUTT DYREHOLD I DYREBUTIKKER,BOIKOTT :)

Ikke til deg tjukken! ;)

Skal du kjøpe fra sverige (eller andre land) så må du ha tillatelse fra mattilsynet ellers så er de ulovlige,snakk med mattillsynet ;)

Skrevet

Vi har sluttet å ta inn rotter for en god stund siden.... hamstere får vi som oftest fra privat, men i nød fra Imazo <_< kommer til å få sparken hvis jeg begynner å kjefte på sjefen min :rolleyes:

Skrevet

Ok, takk for svar.

Lenge til jeg skal ha ørkenrotter men når den tid kommer så blir det fra oppdretter i sverige vis jeg ikke finner noe jeg liker i butikken. Er nemlig veldig få oppdrettere i norge.

Hadde ikke tenkt å få sendt ørkenrotte i fra dyrebutikk i sverige altså. Tror den oppdretteren som jeg fant var veldig seriøs. Her er link:

http://www.freewebs.com/twistersgerbiler/planeradekullar.htm

  • 4 weeks later...
Skrevet
Nei ,men de kommer mest sannsynlig fra imazo ,hvis rottene også gjør det så er det kjempesynd på dem.

Imazo er navnet på en ''dyrefabrikk''

Der setter de blå rotter i en kasse og lar dem parre seg og dobbelrexer i andre kasser og lar dem parre seg osv osv.

Til slutt kommer de til norge og når folk er dumme nok til å kjøpe dem så ender de opp med blåe blødere med superdårlig gemytt.

IKKE BESTILL FRA SVERIGE ,MEN FRA NORSKE OPPDRETTERE,ELLER BARE AVSLUTT DYREHOLD I DYREBUTIKKER,BOIKOTT :P

Ikke til deg tjukken! :whistle:

Skal du kjøpe fra sverige (eller andre land) så må du ha tillatelse fra mattilsynet ellers så er de ulovlige,snakk med mattillsynet :P

Imazo, Heter egentlig Trope Importen Imazo. De er ikke en dyrefrabrikk/produsent i seg selv, men de har avlere som avler for dem. Rotter som imazo leverer til dyrebutikker blir vanligvis separert etter kjønn, uhell skjer jo, og som oftest er det dyrebutikkene som setter alle rottene i samme bur.

Hos Imazo får man ikke tak i rex, dobbelt rex, fuzz eller andre varianter.

De "ultra fancye" utgavene har dyrebutikken tatt til seg fra provat personer. Hos Imazo

Man får kun "hetterotte mix" (altså hooded og husky), blå rotter eller dumbo rotter. Fargene varierer etter hva de har inne og ikke. Alle Imazo rotter er ikke nødvendigvis fra sverige, men også Danmark og Finnland. Jeg synes ikke du, "puddellover" skal uttale seg så mye om Imazo, når du ikke vet helt hva du snakker om. Jeg har selv jobbet i dyrebutikk, og har selv ringt Trope Importen.

Og alle blåe rotter er ikke aggressive eller blødere. Jeg har blå rotter (antakeligvis stammer de fra Imazo) og de er ikke blødere eller aggressive. Har hatt større problemer med "vanlige hette rotter og huskyer" enn med de mer fancye rottene.

Skrevet
Jeg sier det etter det jeg har sett blitt skrivd på forumet...

Jeg sier ikke at det ER sånn..

Ser det...

Imazo er navnet på en ''dyrefabrikk''

Kanksje du ikke bør skrive det som kun går som 'ryker på andre forum'?

Er bedre å gi rett infomasjon, enn å slenge dritt som andre sier. :rolleyes:

Skrevet

Unnskyld da,,nå føles det ut som om du er på jakt etter å finne noe på meg :wacko:

Jeg skriver det jeg har lest og det som virker som pålitlige kilder,flott at du kom inn og skrev om slik at det ble rett!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...